İşkur İş İlanları

SON DAKİKA..! MEB TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İçin İlk İlanı Yayımladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019 TYP ile personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilk personel alım ilanında tek bir şehirden personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

TYP kapsamında yayımlanan bu ilana ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

MEB TYP İLE YÜZLERCE PERSONEL ALIMI YAPACAĞINI DUYURDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında iki kadrodan personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

İŞKUR’da yayımlanan ilana göre Bakanlık Sakarya’da bulunan okullara ve MEB birimlerine yapılacak personel alımları olacak. İşte yayımlanan ilanda yer alan detaylar;

* MEB Güvenlik Görevlisi Alım İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı TYP ile Güvenlik Görevlisi alımı için 295 personel alım ilanı yayımladı. 

* MEB Bakım Onarım Alım İlanı

Bakanlık bu uygulama alanı için İŞKUR’da yayımladığı ilanında 650 personel alımı yapacağını ifade etti. 

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını yapmadan önce aşağıda yer alan şartları sağlamak zorundar. 

TYP personel alım ilanlarının ilk şartı adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması. TYP ilanları için talep edilen diğer koşul ise adayların Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması.

Yukarıda yer alan bu başvuru koşullarını sağlayan adaylar İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer önemli bir koşul. Bu koşullara ek olarak TYP adaylarının emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu personel alım ilanları için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını bulundukları il ve ilçelerde ki İŞKUR Müdürlüklerine yapacaklar. 

Başvuru işlemlerinden önce adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilanlara ulaşabilirler. Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayacak olan adaylar hiçbir alanı doldurmadan ara butonuna basacaklar. 

İlanlar için TIKLAYINIZ (Açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan direkt ara butonuna bas)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir