İşkur İş İlanları

Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Adliye ve İŞKUR TYP İle 474 Personel Alım İlanı Yayımladılar

Bilindiği üzere farklı şehirlerde ve ilçelerde bulunan kamu kurumları yayımladıkları alım ilanları ile kadrolarında bulunan personel açığını gidermeyi amaçlıyorlar. Bu kapsamda hem memur hemde işçi statüsünde alımlar yapan kamu kurumlarının ilanlarını siz okuyucularımıza Kamu İlanları olarak anlık aktarıyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza Şubat ayı sonunda yayımlanan ve başvuru süreci devam eden TYP personel alım ilanlarını derledik. 

* TYP ile personel alımı yapılacak olan şehirler

* TYP personel alım ilanı yayımlayan kurumlar

* TYP ilanlarına başvuru şartları ve başvuru sürecine dair detayların tamamını sizlere aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre 5 farklı şehirlerde bulunan kamu kurumları ve kamu kurumlarına bağlı kuruluşlara Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları yapılacak. 

Bu kurumların bulunduğu şehirlerin listesi ise şöyle; İstanbul, Erzurum, Bingöl, Çanakkale ve Kilis.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

TYP kapsamında yapılacak olan personel alım ilanları yukarıda yer alan 5 farklı şehirdeki kurumlara yapılacak. Yayımlanan ilana göre TYP ile personel alımı yapacak olan kamu kurumları arasında İŞKUR (kendi bünyesine), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, Adliye, Valilikler ve Belediye Başkanlıkları bulunuyor.

İŞKUR TARAFINDAN İLAN EDİLEN BAŞVURU KOŞULLARI

Öncelikle adayların şu hususu göz önünde bulundurması gerekiyor. TYP ilanlarına başvuru koşulları için adaylardan özel koşullar talep edilmiyor. TYP ilanları için tüm başvuru koşulları Türkiye İş Kurumu’nun resmi web sayfası üzerinden adaylara duyuruluyor.

Kamuilanları.com olarak sizlere aşağıda aktardığımız bu koşulları sağlayan tüm adaylar ilanlara başvuruda bulunabilirler. İşte o koşullar;

TYP İlanlarına başvuruda bulunacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. Bunun yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

TYP İLANLARINA BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

İstanbul, Erzurum, Bingöl, Çanakkale ve Kilis’te bulunan ve toplam 474 personel alımının yapılacağı TYP ilanlarına başvurular iki şekilde yapılır.

Birinci yöntemde adaylar bulundukları şehirlerdeki İŞKUR Müdürlüklerine giderek şahsen başvuru yönetimi ile başvurularını yaparlarken ikinci yöntemde ise adaylar başvurularını İŞKUR’un internet sayfası üzerinden elektronik olarak gerçekleştirirler. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARINI GÖRÜNTÜLEME

Toplum Yararına Program kapsamında kamu kurumlarına yapılan TYP personel alım ilanlarını İŞKUR üzerinde görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan açıklamalarla ilanlara ulaşabilirler.

* Aşağıda yer alan bağlantı üzerinden TYP İş İlanları Arama sayfasına ulaşacaksınız.

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basarsanız tüm ilanları görüntüleyebilirsiniz.

* Bunun dışında isterseniz şehir yazan bölümde kendi şehrinizi seçerek Ara butonuna basabilirsiniz.

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP alım ilanlarından anında haberdar olmak için

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir