İşkur İş İlanları

Tapu Kadastro, DSİ ve İl Emniyet Müdürlüğü TYP Personel Alım İlanı

Yeni gün itibariyle Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında yeni personel alım ilanları Türkiye İş Kurumu aracılığıyla adaylara duyuruldu. 

Devlet kurumları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanlarında çeşitli uygulama görevlendirilmek üzere çok sayıda TYP personeli istihdamı olacağı bildirildi.

Bu alanda ilan yayımlayan devlet kurumlarının hizmet verdikleri şehirleri, alım yapacağını duyurdukları uygulama alanlar, TYP ilanlarına başvurularda izlenecek süreç ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

YENİ GÜNDE TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacağını duyuran çok sayıda kamu kurumu bulunuyor. Bu kurumlar Türkiye geneli 7 farklı şehirde ve bu şehirlerin çeşitli ilçelerinde faaliyet gösteriyorlar. 

Bu bağlamda yeni gün itibariyle ilan edilen TYP ilanlarını yayımlayan kamu kurumlarının bulundukları şehirlerin listesini sizlerle paylaşıyoruz. 

Alım Yapılacak Şehirler

Aksaray, Sivas, Karaman, Ardahan, Eskişehir, İzmir, Tunceli. Ayrıca söz konusu şehirler arasında bulunan Eskişehir, Sivas, Karaman ve Aksaray ilanlarında alımların ilçelerde de olacağı duyuruldu. İzmir, Ardahan ve Tunceli için yayımlanan ilanlar sadece merkez yada bir iki ilçe için ilan edildi. 

ALIM YAPACAK DEVLET KURUMLARI

TYP personel alım ilanı için ilan yayımlayan ve yukarıda yer alan 7 farklı şehirde bulunan devlet kurumlarından bazıları şunlar;

Eskişehir Tapu Kadastro XVII Bölge Müdürlüğü, Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü, Aksaray Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Sivas Devlet Su İşleri XIX Bölge Müdürlüğü, Ardahan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü. 

Bu kurumların dışında ayrıca İl ve İlçe Müftülükleri, İl Fidanlık Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Tarım ve Orman Genel Müdürlüğü, Valilikler, Kaymakamlıklar ve İl – İlçe Belediye Başkanlıkları bulunuyor. 

UYGULAMA ALANLARI

Söz konusu alım ilanlarında yer alan TYP uygulama alanları şunlar: Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma.

TYP BAŞVURU KOŞULLARI

TYP ilanları için vatandaşlardan talep edilen şartlar standarttır. Kurumlar TYP ilanları için özel şartlar talep etmezler. Bu koşullar İŞKUR’un kendisine ait internet sitesi üzerinde yer alan TYP iş ilanları açıklama sayfasında yer alıyor. 

Bu kapsamda İŞKUR’da ilan edilen o koşullara gör adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olması talep edilen vatandaşların Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bu koşulları sağlayan adaylardan ayrıca Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) şartlarının da sağlanması talep ediliyor.

TYP İLANLARINA İŞKUR’DAN ULAŞMAK İÇİN

İlan edilen şehirlerde yayımlanan ilanlara başvuru yapmak isteyecek adaylar aşağıda yer alan işlemleri yaptığında TYP ilanlarına ulaşabilirler. 

İŞKUR İş İlanları Arama sayfasını aşağıda yer alan bağlantı üzerinden açın.

Tıkladığınızda açılan Arama sayfasında hiçbir alanı doldurmadan direkt olarak Ara butonuna basın. Tüm ilanlara ulaşacaksınız.

Şehre görede arama yapabilirsiniz. Eğer boş bir sayfa çıkıp uygun ilan bulunamadı yazarsa, o şehir için alım yok demektir.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP Personel Alım İlanlarından Sürekli Haberdar Olmak için

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir