İşkur İş İlanları

Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara Güvenlik Görevlisi alım ilanları binlerce aday tarafından merakla bekleniyor. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanacak olan personel alım ilanlarına dair ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TYP İLE PERSONEL ALIM İLANLARI VE DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacak olan Güvenlik Görevlisi alım ilanları belirli süreli olan TYP kapsamında adaylara duyuruluyor. Genellikle okulların açılmasından önce Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen personel alım ilanları Türkiye geneli olarak duyuruluyor. 

81 il ve ilçede bulunan okullara Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak olan personel alımları için henüz net bir açıklama bulunmazken ilanın Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ilan edilmesi bekleniyor. 

Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın TYP ile Güvenlik Görevlisi alım ilanlarını Türkiye İş Kurumu aracılığıyla en geç Ağustos sonu ya da Eylül ayının ilk haftasında yayımlaması bekleniyor. 

TYP GÜVENLİK ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

TYP ile okullarda güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların aşağıda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor.  TYP ilanlarına başvuru yapmak için başvuru şartları standart olup şu şekildedir. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

İŞKUR üzerinden TYP ilanlarını incelemek ve profil oluşturma detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir