İşkur İş İlanları

Türkiye İş Kurumu’nda En Fazla Alım İlanına Sahip Meslek Grubu

Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu işçi ile işveren arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. 

Türkiye geneli 81 şehirde binlerce personel alımı için yayımlanan ilanlarda çok sayıda meslekı grubu için ilan bulunuyor. 

Bu ilanlara başvurular öğrenim ve mesleki özelliklere göre yapılmakta olup ilanlarda; en az okur yazar seviyesinden yükseklisans hatta doktora düzeyine kadar personel alım ilanları yayımlanıyor. 

İŞKUR’DA EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP MESLEK

Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanan personel alım ilanlarında hem memur personel hem idari ve yönetici kadro hemde işçi pozisyonları için alımlar bulunuyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ve başvuru süreci devam eden güncel İŞKUR iş ilanlarının sayısı 56 bin seviyelerinde. Bu ilanlar arasında en fazla alım ilanına sahip meslek grubu ise Beden İşçisi kadrosu. Bu kadro için yayımlanan ilanlar tüm ilanların yüzde 20’si dolaylarında. Zira Beden İşçisi kadrosu iin yayımlanan ilan sayısı 11 bine yakın. 

Bu kadronun dışında ise ilk beş sırada yer alan meslekler şunlar; Temizlik Görevlisi 2322, Makineci (Dikiş) 1890 Satış Danışmanı / Uzmanı 1780, Garson (Servis Elemanı) 1678, Güvenlik Görevlisi 1103.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir