İşkur İş İlanları

TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İçin İlan Müjdesi Ne Zaman Gelecek?

TYP ile güvenlik görevlisi alım ilanlarını bekleyen adaylar uzun süredir İŞKUR’u takip ediyorlar. 

Bunun için uzun süredir beklemde olan vatandaşlar Milli Eğtiim Bakanlığı’nın biran önce ilanı duyurmasını istiyorlar. Bu kapsamda hergün Türkiye İş Kurumu’nun sitesini takip eden adaylar için ilan için daha ne kadar bekleyeceklerini merak ediyorlar. 

TYP GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIM İLANLARI NE ZAMAN YAYIMLAYACAK?

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanması beklenen Güvenlik Görevlisi alım ilanları yurt genelinde yer alan okul bünyelerine yapılacak. 

En uzun TYP süresi olan 9 aylık olarak yapılacak TYP personel alım ilanları için talep edilen koşulları sağlayan adaylar başvurularını yapacaklar. İŞKUR’da ilan edilen o başvuru koşulları şunlar;

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak, Güvenlik Görevlisi sertifikasına sahip olmak. 

Duyuru Tarihi

Kamuilanlari.com olarak TYP ile personel alım ilanı bekleyen adayların her zaman sesi olduk. Bu zamana kadar yapmış olduğumuz haberlerimizde sürece dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler kapsamında ilanın oluşturulmasına dair sürecin devam ettiğiniz ve TYP güvenlik alımlarının önümüzdeki hafta başından itibaren yayımlanmasını bekliyoruz. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir