İşkur İş İlanları

TYP İş ve İşçi İlanları Mayıs: Valilik, Belediye, İl Jandarma ve Kaymakamlık Personel Alıyor

Toplum Yararına Program (TYP) personel alım ilanları İŞKUR aracılığıyla adaylara duyuruluyor. Yayımlanan ilanlar kısa süreli başvuru süreci aralıklarıyla yayımlanıyor. 

Bu çerçevede TYP personel alımı için ilan yayımlayan ve 8 Mayıs tarihi itibariyle başvuru süreci devam eden ilanları sizlere aktarıyoruz. 

Yayımlanan ilanlar arasında çok sayıda kurumun ilanı bulunurken alımlar sadece Giresun’da yapılacak. Bu bağlamda yayımlanan ilanlar şu şekilde,

TYP PERSONEL İŞÇİ ALIM İLANLARI

Giresun’da bulunan ve TYP personeli alımı için ilan yayımlayan bazı kurumları şu şekilde;

İl Özel İdaresi Sekreterliği, Kaymakamlıklar, Belediye Başkanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Gençlik İl Spor Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü

Yukarıda yer alan kurumlar Giresun’un sadece merkezinde yer almıyor. İlanlarda şehrin neredeyse tüm ilçeleri için ilanlar bulunuyor.

ALIM YAPILACAK UYGULAMA ALANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan işçi alım ilanlarında, alım yapılacak personellerin hangi uygulama alanlarında görevlendirilecekleri de ilan ediliyor. Bu ilanlarda yer alan bu kadrolar şunlar; Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Ağaçlandırma 

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alımları ile ilgili tüm detaylar İŞKUR tarafından duyuruluyor. Bu çerçevede başvuru şartları tüm kurumlar için sabit olan TYP alımlarında adayların sağlamaları gereken koşulları aşağıda aktarıyoruz.

TYP personel alım ilanlarına başvuruların kabul edilmesi için adayların Türk vatandaşı olması gerekiyor. 18 yaşından büyük olması talep edilen vatandaşların Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmaları isteniyor. Bu koşulları sağlayan adaylardan ayrıca Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç) şartlarının da sağlanması talep ediliyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

TYP personel alım ilanı başvurularını bulunduğunu il veya ilçelerdeki İŞKUR Müdürlükleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

İlanlara Ulaşmak için;

İŞKUR İş İlanları Arama sayfasına ulaşın. (Aşağıda bağlantısını paylaştık)

Sonra açılan sayfada hiçbir alanı doldurmadan Ara butonuna basın. Tüm ilanlara ulaşacaksınız.

Şehre görede arama yapabilirsiniz. Eğer boş bir sayfa çıkıp uygun ilan bulunamadı yazarsa, o şehir için alım yok demektir.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir