İşkur İş İlanları

TYP Personel Alım İlanları Yayımlandı! Alım Yapılacak Şehirlerin Listesi

İki farklı şehirde bulunan kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile Toplum Yararına Program kapsamında personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

TYP kapsamında Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında yer bu detaylar şu şekilde;

TYP KAPSAMINDA PERSONEL ALIM İLANLARI

Eylül ayının girmesi ile çok sayıda kamu kurumu tarafından TYP personel alım ilanları bekleniyordu. Ancak geniş kapsamlı beklenen bu ilanlar yayımlanmadı. 

İŞKUR’un kendi internet sitesi üzerinden yapılan son güncellemede iki kurumun TYP kapsamında personel alımı yapacakları ilan edildi. Burdur ve İzmir yayımlanan ilanlarda ise alım yapılacak personel sayıları 5’er kişi oldu.

* Burdur TYP İlanı: Burdur İl Özel İdaresi tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların Çevre Temizliği kadrosuna olacağı bildirildi. 

* İzmir TYP İlanı: İzmir için yayımlanan TYP ilanı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından adaylara duyuruldu. Alımlar Çevre Temizliği uygulama alanına yapılacak. 

TYP PERSONEL ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR tarafından ilan edilen koşullar çerçevesinde yapacaklar. 

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç), İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

TYP personel alımları için yayımlanan ilanlara başvurular İŞKUR Müdürlükleri tarafından yapılacak. İlanlara başvuru yapacak adaylar başvurularını yapmadan önce ilanları inceleyebilirler. İlanları incelemek için adaylar aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirler. 

TYP İlanları için TIKLAYINIZ (Hiçbir alanı doldurmadan direkt Ara butonuna basın)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir