İşkur İş İlanları

Valilik ve Belediye Başkanlığı’na 100 Personel Alımı İçin TYP İlanı Yayımlandı

Toplum Yararına Program kapsamında Aydın ili için yeni ilanlar yayımlandı. 

Aydın Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü ve Aydın Efeler Belediye Başkanlığı için yayımlanan ilanlarda 100 personel alımı yapılacağı bildirildi. 

Tek bir uygulama alanı için yayımlanan TYP personel alım ilanı Çevre Temizliği kadrolarından olacak. Peki Aydın için yayımlanan bu ilanlara kimler, nasıl başvuru yapabilecek? Ayrıntıları haberimizde aktarıyoruz. 

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları için başvuru şartları standart oluyor. Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen bu başvuru şartlarına ek olarak adaylardan ek özel koşullar talep edilmiyor.

Bu kapsamda aşağıda yer alan şartları sağlayan adaylar TYP ilanları için başvuruda bulunabilirler. 

TYP personel alım ilanları için talep edilen başvuru koşulları genel başvuru şartlarının dışında dört maddeden oluşuyor. Genel başvuru koşulları ise Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlik ile ilişiği bulunmamak gibi şartlardan meydana geliyor.

İŞKUR’da yer alan diğer esas koşullar ise şunlar; Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç).

TYP İLANLARINA BAŞVURU

TYP personel alım ilanlarına başvurular İŞKUR aracılığıyla yapılıyor. Adaylar İŞKUR başvurularını kurum hizmet birimleri üzerinden şahsen yapabilirler. İlanlara dair detayları incelemek isteyen adaylar ise aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıyı kullanabilirler. 

TYP ilanları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir