İşkur İş İlanları

Valilikler, Kaymakamlıklar İl Sağlık Müdürlükleri TYP İle Personel Alım İlanı Yayımladılar

Türkiye İş Kurumu üzerinden yeni haftanın ilk işlem günü itibariyle yeni TYP personel alım ilanları yayımlandı. Söz konusu ilanlarda çok sayıda kamu kurumu ve bu kurumların alt birimlerine personel alımı yapılacağı ilan edildi. 

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan tüm bu ayrıntıları sizlere aşağıda en ince detayına kadar paylaşacağız.

TYP PERSONEL ALIM İLANLARI

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanları 3 farklı şehir için yayımlandı. İlanlarda en fazl alım ilanı Tokat ili için oldu. Tokat’ın çok sayıda ilçesinde Toplum Yararına Program kapsamında personel alımları olacağı duyuruldu. Bu alımlar o ilçelerde bulunan kamu kurumlarının altı birimlerine yapılacak. 

Tokat ve ilçelerinin yanında 2 şehir için daha personel alımı yapacak. Ordu Merkez ve Aydın Merkez için yayımlanan TYP ile personel alım ilanlarında da ilgili uygulama alanlarında belirli süreli işçi alımlaır olacağı duyuruldu. 

Uygulama Alanları

TYP kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarında uygulama alanları sabittir. Kurumlar İŞKUR tarafından ilan edilen uygulama alanlarından işçi personel alımı yapabilirler. Kamuilanlari.com olarak daha önce ki haberlerimizde de aktardığımız bu uygulama alanlarının arasında yer alan ilanlarda bulunanlar şunlar; Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi.

TYP İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI

Toplum Yararına Program kapsamında ilan edilen TYP ilanlarına başvuru yapacak adaylar başvurularını İŞKUR tarafından bildirilen şartlar çerçevesinde kurumlara bildirecekler. Bu şartlar her şehir, her kamu kurumu ve her kadro için aynıdır. Kurumlar TYP ilanlarında adaylardan bu şartların dışında ek koşul talep edemezler. 

Bu bilgiler ışığında TYP ilanlarına başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken koşullar şunlar;

Adayların Türk vatandaşı olması, görevlerini düzgün yapmalarına engel teşkil edecek sağlık sorunlarının bulunmaması, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşından büyük olmaları, başvuru esnasında emekli ve dul aylığı almıyor olmaması gerekiyor. Bu şartların yanında adayların öğrenci olmaması isteniyor. (açıköğretim fakültelerinde öğrenim gören adaylar hariç)

İLANLARA BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Öncelikle bu 3 şehir için yayımlanan TYP personel alım ilanlarına son başvuru tarihi 19 Temmuz ile 21 Temmuz arasında değişiyor. Adaylar bu tarihler arasında kurumlara başvurularını bildirebilecekler. 

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu’nun internet sayfasında üyelik oluşturduktan sonra elektronik olarak ya da İŞKUR Müdürlükleri, Hizmet Birimleri aracılığıyla şahsen yapacaklardır. Başvuruda bulunmak için altta yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanlara Ulaşmak İçin

TYP ilanlarını İŞKUR’da görüntülemek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler. 

* Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayın.

* Açılan sayfada yer alan hiçbir alanı doldurmayın

* Sol üstte yer alan Ara butonuna direkt olarak basın.

* Bu sayede tüm TYP ilanlarını görüntüleyebileceksiniz.

İŞKUR TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

TYP İlanları Yayımlandığında Öğrenmek İstiyorsanız Uygulamamızı İndirin

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir