İşkur İş İlanları

Valiliklere, Kaymakamlıklara, Belediye Başkanlıkları Personel Alımı Yapılıyor!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarına göre, çok sayıda devlet kurumu ve bu kurumların altı birimlerine personel alımları gerçekleştirilecek. 

Alımlar İŞKUR aracılığıyla duyurulan Toplum Yararına Program kapsamında yapılacak. 

Kamuilanlari.com olarak bizlerde siz okuyucularımıza bu TYP personel alım ilanları ile ilgili tüm bilinmesi gereken ayrıntıları madde madde aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAK ŞEHİRLER

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre alımlar 5 farklı şehirden yapılacak. Bu alımlar ayrıca ilan edilen şehirlerin çeşitli ilçeleri içinde olacak.

Bu çerçevede alım yapılacak şehirlerin arasında Eskişehir, Tunceli, Balıkesir, Çankırı, Kırıkkale bulunuyor. Bu alımlarda ise Eskişehir ve Çankırı için yayımlanan ilanlar dikkat çekiyor. 

İLAN YAYIMLAYAN KURUMLAR

Söz konusu personel alımları için ilan yayımlayan kurumların listesi şu şekilde;

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Tarım Orman Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birimleri, İl Özel İdaresi, Fidanlık Genel Müdürlüğü, Belediyeler, Valilikler, Kaymakamlıklar, Müftülükler bulunuyor. 

TYP UYGULAMA ALANLARI

Toplum Yararına Program kapsamında yayımlanan personel alım ilanları belirli uygulama alanları kapsamında yayımlanır. 

Yukarıda yer alan kamu kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında yer alan açık uygulama alanları ise: Çevre temizliği, Kamusal altyapının yenilenmesi, Park düzenlemeleri, Ağaçlandırma

BAŞVURU KOŞULLARI

TYP personel alım ilanları için belirlenen başvuru koşulları her kurum ve her kadro için aynıdır. Bu koşullar hiçbir şekilde değilmez. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan bu koşullara ek kurumlar ayrıca şart belirleyemezler. Bu bağlamda ilanlara başvuru yapacak adaylardan talep edilen bu koşullar şunlar:

TYP  personel alım ilanı için başvuru yapmak isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve Türkiye İş Kurumu’na kayıtlı işsiz olması gerekiyor. İŞKUR’a üye olmanın yanı sıra adayların  18 yaşını tamamlamış olmaları diğer bir koşul. Bu koşulların dışında adayların emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak ve talep edilen yaş aralığında olmak, şartlarına haiz olması isteniyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR TYP personel alım ilanlarına başvuru için bulunduğunuz il veya ilçedeki İŞKUR Müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

İlanları İncelemek İçin

* Sizlere aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın

* Açılan bu sayfada hiçbir bölümü doldurmadan direkt Ara butonuna basın. (Tüm ilanlar açılacaktır)

TYP ilanlarına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir