İşkur İş İlanları

Yetiştirilmek Üzere En Az Lise Mezunu Noter Katibi Alım İlanı Yayımlandı

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Gaziantep 12. Noterliği tarafından yayımlanan personel alım ilanında, Büro Memuru – Noter Katibi pozisyonunda personel alımı yapılacağı bildirildi.

Bu ilan için Gaziantep 12. Noterliği tarafından belirlenen başvuru koşulları ile başvuruların nasıl yapılacağı detaylarını aşama aşama sizlere aktarıyoruz. 

NOTER KATİBİ ALIM İLANI

Gaziantep 12. Noterliği’nce İŞKUR üzerinden yayımlanan Noter Katibi alım ilanında alımlarda KPSS şartı yer almadı. En az lise mezunu, en fazla lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği ilanda bu kadro için 1 personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Kurum tarafından yayımlanan ilanda Noter Katibi ilanına başvurular için çok sayıda özel koşul talep edildi. 

İlana başvuruda bulunacak adaylarda talep edilen bu özel koşullar şu şekilde oldu. 

NOTER KATİBİ ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

Gaziantep 12. Noterliğinin ilan için belirlediği başvuru şartlarının ilki; ilana başvuruda bulunacak adayların Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan özelliklerin sağlanması. 

Bu özellikler arasında adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması, görevini düzenli yapmaya engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmaması, güvenlik soruşturması sonucunun olumlu olması gibi şartlar yer alıyor. 

Bu şartları sağlayan adaylardan talep edilen özel koşullar ise şunlar.

Lise, önlisans veya lisans mezunu olmak, Erkek olmak, 10 Parmak klavye eğitimi almış olmak, 21 yaşından büyük olmak, 25 yaşından küçük olmak, diksiyonu düzgün olmak. 

İlan Görseli

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türkiye İş Kurumu’nun iş ilanları sayfasında yayımlanan ilana adaylar başvurularını elektronik olarak bildirebilecekler. Adaylar aşağıda yer alan bağlantı üzerinden ilana ulaşabilir ve başvurularını kuruma bildirebilirler. 

Ayrıca Gaziantep 12. Noterliği yayımladığı ilan metninde, ilana son başvuru tarihini 16 Temmuz olarak açıkladı. 

Gaziantep 12. Noterliği Noter Katibi alım ilanı İŞKUR’da 00005032274 ilan numası ile yayımlandı. 

İlana ulaşmak ve başvuruda bulunmak için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir