İşkur İş İlanları

Yurt Geneli 40 Bin 626 İş İlanı Yayımlandı! Açık Pozisyonlar ve Kadro Kadro Kontenjanlar

Türkiye geneli tüm kamu kurumları ile çok sayıda özel sektör firması 9 günlük bayram tatili kapsamında faaliyetlerine ara verdiler. Bu sürenin sona ermesiyle özellikle özel sektör firmaları İŞKUR’da bulunan ilanlarını yenilediler. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarında yer alan bazı kadrolar için başvuruları alan firmalar yeni ilanları adaylara duyurdular. 

Bu çerçevede yeni yayımlanan yada halen yayında olan ilanlarını meslek gruplarına göre sizlerle paylaşıyoruz. Kamu ilanları olarak ayrıca sizlere bu ilanlara nasıl başvuru yapacağınıza dair detayları da aktaracağız.

İŞKUR İŞ İLANLARI

Türkiye’nin en önemli iş bulma kurumu olan İŞKUR üzerinde güncel olarak yayımlanan ilan sayısı 40 bin 656. Bu ilanların bir bölümü devlet kurumları için memur ya da kamu işçisi alımı için yayımlanırken ilanların çok önemli bir kısmı özel sektör firmalarınca duyuruldu. 

Çeşitli meslek gruplarında personel kadroları için yayımlanan ilanlarda en fazla alımlar ise işçi kadroları için yayımlandı. İşte o kadrolar ve detayları

Kadro Kontenjan Bilgileri

İlan sayısı 1000’in üzerinde olan meslek grupları ve meslekler için yayımlanan personel alım sayısı

Beden İşçisi (Genel) kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 7484

Temizlik Görevlisi kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 2009

Satış Danışmanı / Uzmanı kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 1854

Garson (Servis Elemanı) kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 1588

Turizm Ve Otelcilik Elemanı kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 1481

Makineci (Dikiş) kadrosu için yayımlanan personel alım sayısı 1181

Diğer Açık Pozisyonlar

İŞKUR’da yer alan ve yine alım sayısı ile dikkat çeken diğer açık pozisyonlar.

Makineci (Dikiş) 1181, Satış Nezaretçisi (Perakende Ticaret) 930, Kasiyer 655, Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi 632, Büro Memuru (Genel) 557, Ön Muhasebeci 522, Güvenlik Görevlisi 505, Reyon Görevlisi 480, Konfeksiyon İşçisi 444, Perakende Satış Elemanı (Gıda) 395, Aşçı 375, Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 363, Bulaşıkçı (Stevard) 356, Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı) 345, Şoför-Yük Taşıma 326, Aşçı Yardımcısı 280, Elektrikçi (Genel) 277.

İLANLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Aşağıda yer alan aşamalardan dilediğinizi uygularak ilanlara ulaşabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

1. Yöntem: Şehre Göre Arama; 

Adaylar bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan şehir bölümünü kendi şehirlerini seçip ara butonuna bastıklarında bulundukları şehirlerdeki tüm ilanları görüntülerler. 

2. Yöntem Mesleğe Göre Arama; 

Adaylar aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla İŞKUR İş İlanları sayfasına ulaştıklarında mesleklerine göre arama yapabililer. Açılan sayfada meslek yazan yere istedikleri kadroyu yazan adaylar ara butonuna basarak ilanlara ulaşabililer. 

3. Yöntem Kamu İlanlarını Görüntüleme; 

Sadece Kamu kurumlarının yayımladığı ilanlara ulaşmak isteyen adaylar açılan sayfada İş Yeri Türü yazan yeri kamu olarak seçip ara butonuna bastıklarında ilanlara ulaşabilirler.

İŞKUR İş İlanları Sayfasına ulaşmak için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir