İşkur İş İlanlarıÖzel sektör İş İlanları

İŞKUR üzerinden 129 güvenlik görevlisi alımı yapılacak! Güncel güvenlik iş ilanları

Türkiye İş Kurumu sayfasında 6 Ocak 2021 tarihi itibari ile yeni güvenlik iş ilanları yayınlandı. İŞKUR’un ‘’Açık İş İlanları’’ sayfasında yer alan ilanlara göre, Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan özel sektör kurumlarına silahlı silahsız ve bay-bayan 129 güvenlik görevlisi alımı yapılacak.

Güvenlik görevlisi alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, toplamda 46 iş ilanı yayınlanmıştır. Bu güvenlik iş ilanlarını görüntülemek ve hemen online başvuru yapmak için BURAYA TIKLAYINIZ.

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİSİ NASIL OLUNUR?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için ilinizde bulunan sertifika verme yetkisine sahip kurumlardan silahlı veya silahsız olmak üzere eğitim almanız gerekmektedir. Ayrıca her sene Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÖGG sınavına katılıp başarılı olmalısınız.

Bu sınav her sene 6 kez yapılmaktadır ve başarılı sayılmak için de en az 60 puan almanız gerekmektedir. Fakat ilk girişinizde sınavı kazanamadıysanız da birbirini takip eden 4 sınava, sınav harcı ödenerek katılınabilir. Öncelikle silahlı ve silahsız olmak üzere iki çeşit özel güvenlikçi bulunmaktadır. Bu ikisi için de aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır.  Bu belgelerin neler olduğuna aynı zamanda sertifika hakkında daha çok bilgi vermiş olduğumuz silahlı silahsız özel güvenlik sertifikası nasıl nereden alınır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.

 

İlgili Makaleler