İşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

İŞKUR üzerinden hastaneye 50 hastane hizmetlisi ve 4 temizlik personeli alınacak!

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü 14 Aralık 2020 tarihinde Türkiye İş Kurumu sayfasında yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilanlara göre Gazi Üniversite Hastanesine kadrolu olarak 50 hastane hizmetlisi ve 4 temizlik personeli olmak üzere toplam 54 personel alımı yapılacak.

Gazi Üniversitesi Personel alımı başvuruları 14-18 Aralık 2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için aşağıda, başvuru ekranlarına ait linkler verilmiştir. Belirtilen linki tıklayarak İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online başvuru işlemlerini yapabilirsiniz. Peki, 50 adet en az lise mezunu hastane hizmetlisi alımı ve 4 adet en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı için adaylardan istenilen başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar..

HASTANE HİZMETLİSİ ALIMI

1-Yukarıda yer alan Sürekli İşçi kadroları için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle her bir meslek için açık iş sayısının 4 (Dört) katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

2- Adayların Ankara ilinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

3- Adayların 24 saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve dış mekanda çalışmasına engel durumunun olmaması.

4- Adayların en fazla 35 yaşında olmaları.

5- Adaylar, başvurunun son günü itibarıyla duyuru ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

6-Ortaöğretim kurumlarının Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanının Engelli Bakımı, Hasta Bakımı ve Yaşlı Bakımı dallarından ya da Sağlık Hizmetleri alanının Ebe Yardımcılığı, Hemşire Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak.

7-Hastane Hizmetlisi, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları  etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gerekliliklerine uygun olarak:

HASTANE HİZMETLİSİ NE İŞ YAPAR

Kişisel hazırlık yapmak,

Odaları havalandırmak,

Hasta etejerlerini düzeltmek,

Hasta yataklarını yapmak,

Hasta yemek masalarını hazırlamak/toplamak,

Hasta boşaltım malzemelerini (küvet, sürgü vb.) toplamak,

Muayene odalarının örtülerini değiştirmek,

Hasta dosyalarını, konsültasyon kağıtlarını, ilaç ve tıbbi malzemeleri, hasta numunelerini (kan, idrar vb.) ilgili birimlere götürmek,

Hastayı muayene ve tetkik için ilgili birime götürmek,

Hastaya banyo yapmada yardımcı olmak,

Hastanın yemek yemesine yardımcı olmak,

Hastanın boşaltım ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olmak,

Hastanın el ve yüz temizliğinde hemşireye yardımcı olmak,

Hasta elbiselerini değiştirmek/yardım etmek,

ERCP, LP gibi işlemler sırasında doktor ve hemşireye yardımcı olmak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 14.12.2020 – 18.12.2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak ve ya Alo 170 – İŞKUR hattı üzerinden başvuru yapabilirler.

KURA İŞLEMLERİ

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listede yer alan adaylardan asil ve yedek adayların belirlenmesi amacı ile 28.12.2020 tarihinde saat 10:00’da Üniversitemiz Gazi Konser Salonunda (Gazi Üniversitesi Ana Giriş Kapısı (A Kapısı) yanı) noter huzurunda kura çekim işlemi yapılacaktır.

Adaylar istemeleri halinde kura çekimini izleyebilirler. Covid – 19 Pandemisinin yayılmasını önlemek amacıyla gerekli önlemler Üniversitemiz yönetimce belirlenecek olup adaylar bu çerçevede salona alınacaklardır. Kura sonucu belirlenen adaylar Gazi Üniversitesi Rektörlüğü (www.gazi.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

EVRAK TESLİMİ VE SÖZLÜ SINAV İŞLEMLERİ

Her bir meslek kolu için belirlenen asıl adaylar sözlü sınava çağırılacak olup asıl adaylardan açık iş sayısı kadar aday belirlenememesi durumunda yedek adaylara geçiş yapılacaktır. Asil ve yedek adaylardan açık iş sayısı kadar aday belirlenememesi durumunda ise söz konusu kadrolar boş kalacaktır.

Yapılacak sözlü sınav sonucunda sınav kurulunca, başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle açık iş sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir. Başarılı olan adaylar Gazi Üniversitesi Rektörlüğü (www.gazi.edu.tr) internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Hastane hizmetlisi alımı başvuru ekranı için buraya tıklayınız

Temizlik personeli alımı başvuru ekranı için buraya tıklayınız

 

İlgili Makaleler