İşkur İş İlanları

İŞKUR, Verileri Açıkladı; Bu Ay 125 Bin Personel Alımı Yapılacağı Ortaya Çıktı! En Az İlkokul Mezunu Olmak Tek Şart!

Bir süredir işsizliğin artışını engellemek için verdiği hizmetleri ve istihdamı kaliteli hale getirmek için oluşturduğu projelerini çoğaltan İŞKUR, haziran ayı içerisinde 125 bin personel alımı yapılacağını açıklamış bulunuyor. İŞKUR ilanları içerisinde kamu kurumu ilanları da yer alırken; haziran ayında hem memur hem de işçi alımı gerçekleştiriliyor.

Yaşanılan krizin de etkisiyle işsizliğin arttığı şu günlerde vatandaşın imdadına bir kez daha Türkiye’nin resmi iş platformu olan İŞKUR yetişiyor. Binlerce personel alımına aracılık etmek için düğmeye basan İŞKUR, özellikle aşağıdaki pozisyonlarda istihdam edilmek isteyen işsiz vatandaşlara sesleniyor.

Bu Ay İŞKUR aracılığıyla 125 Bin Personel Alımı Yapılacak

Her ay ilanlarına binlercesini daha ekleyen İŞKUR, her gün yeni ilanlarıyla iş arayan vatandaşların karşısına çıkıyor. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilen arama sonucuna göreyse, sadece haziran ayı içerisinde en az ilkokul mezunu olan 125 bin personel alımının gerçekleştirilmesi planlanıyor. Hem KPSS’li hem KPSS’siz kamu personeli alımı ilanlarının da yer aldığı İŞKUR’un güncel iş ilanları şartları incelendiğinde ise, maaşların en düşük asgari ücret seviyesinde olduğu görülüyor. En fazla 15 bin TL maaş ile işçi alımı gerçekleştirecek olan İŞKUR’un ilanlarına internet sitesi üzerinden başvuru yapıldığı gibi ALO 170 numaralı telefon hattından ve fiziki şubeleri olan İŞKUR İl Müdürlükleri’nden de başvuru yapılabiliyor. Ancak İŞKUR ilanlarına başvuru yapabilmek için İŞKUR’un portalına iş arayan olarak kaydolma şartı aranıyor.

İŞKUR, En Çok Bu Pozisyonlara Alım Yapıyor

İŞKUR’un e-Şubesi içerisinde iş arayan vatandaşlara sunulan filtrelemeli arama butonu İŞKUR aracılığıyla en çok alımı yapılan pozisyonları da görebilmeyi sağlıyor. Bu ay yapacağı 125 bin personel alımında en çok; beden işçisi, temizlik görevlisi, satış danışmanı, servis garson elemanı, dikiş makineci, ön muhasebeci elemanı, kaynakçı, koruma ve güvenlik görevlisi, depo görevlisi, şoför, paketleme elemanı, turizm ve otelcilik elemanı, kasiyer, elektrikçi, aşçı, müşteri temsilcisi, bulaşıkçı elemanı, forklift operatörü, pompacı, üretim elemanı, reyon elemanı, büro memuru personeli alımı yapacak olan İŞKUR, ayrıca sunduğu filtrelemeli arama seçimiyle işin türünden işin yerine kadar her şeyi sınırlayabilmeyi de sağlıyor. İş arayan vatandaşlar böylelikle aradıkları işe doğrudan ulaşma fırsatı yakalıyor.

İlgili Makaleler