Genelİşkur İş İlanları

İŞKUR’un Evden Çalışma İle Sunduğu İşlerin Maaşları Herkesi Şaşırttı! Ev Hanım, Öğrenci, İşsiz Herkes Başvuru Yapabiliyor! Üstelik Her Ay…

Türkiye’nin iş bulma ve arama ile ilgili resmi bir platformu olarak çalışmalarını sürdüren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), günümüzde hem kamu hem de özel sektör işlerini kendi platformu bünyesinde toplamayı başarmış bulunuyor. Bilhassa pandemi günlerinden bu yana popüler hale gelmiş olan evden çalışma şeklinde iş ilanlarını her geçen ay biraz daha artırmaya başlamış olan İŞKUR, artık vatandaşların oturduğu yerden para kazanmasını da mümkün hale getirmiş bulunuyor.

İŞKUR’un avantajlı iş ilanları kadar, iş bulmaya ve meslek edindirmeye yönelik verdiği kurslar da işsiz vatandaşın çalışma hayatına katılımını teşvik etmek adına önemli görünüyor. Bu bağlamda evden çıkmadan çalışma hayatına katılacaklar insanlar için çeşitli kurslar ve meslekler sunan İŞKUR, paketleme işlerinden davetiye katlamaya kadar evden yapılabilecek olan pek işi platformu aracılığıyla vatandaşlara sunuyor.

İŞKUR’dan Evden Çalışanlara İş Desteği

Businessman wearing linen suit and eyeglasses sitting at his desk by the window using laptop and listening music on a headphones

Evden çalışma sistemi sayesinde ev hanımlarından öğrencilere kadar Türkiye’nin her yerinde yaşayan vatandaşları çalışma hayatına kolaylıkla dahil eden İŞKUR, temelde bu ilanlara başvuru yapabilmeleri adına vatandaşların fiziki ya da e-Şube’si aracılığıyla sisteme kayıtlı bir iş arayan olmasını talep ediyor. Evden çıkmadan bile kayıt olunabilecek İŞKUR’a kayıt olmanın ardından dileyen kişiler İŞKUR e-Şube’si içerisinde yer alan arama butonu aracılığıyla gerek evden çalışma gerekse tam zamanlı çalışma iş ilanlarını kolaylıkla tarayabiliyor. Üstelik İŞKUR e-Şubesi bu ilanlara başvuruları ta bir tık ile yapmayı mümkün hale getirmiş bulunuyor.

İŞKUR Evden Çalışma İlanları

Özellikle pek çok dünyaca ünlü şirketin bile evden çalışma sistemine geçtiği pandemi günlerinde vatandaşların imdadına yetişen İŞKUR, daha önce de sunduğu evden çalışma sistemindeki ilanlarını pandeminin ardından artırmaya başlamış bulunuyor. Bu bağlamda İŞKUR’un sitesinde filtrelemeli arama sistemi sayesinde pek çok evden çalışma ilanına bir tık ile başvuru yapılabiliyor. Genellikle “kuru yemiş paketleme; tuz, şeker veya kuru bakliyat paketleme; battaniye veya yorgan katlama; triko paketleme; paça ütüleme; davetiye katlama ve zarflama; unlu mamuller paketleme; peçete veya mendil katlama; el işlemeleri veya boncuk dizme gibi anahtar kelimeleri yazarak da İŞKUR’un evden çalışma ilanlarını görmek mümkün oluyor.

İlgili Makaleler