Gündem

İslam Memiş Altın Fiyatlarını Değerlendirdi! Altın Fiyatları Ucuz Değil Bedava Dedi! Nedenlerini Tek Tek Sıraladı!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gümüş ve altın fiyatları hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Şu anki altın fiyatlarına enflasyon etkilerinin yansımadığını söyleyen uzman isim, gelecek fiyatları için çok keskin yorumlar yaptı.

Yaptığı isabetli tahminler ve ayrıntılı yorumları ile tasarruf sahiplerinin en çok takip ettiği ekonomistlerin başında gelen İslam Memiş, altın piyasaları hakkında çok çarpıcı yorumlarda bulundu.

Zamlar Sürpriz Değil

Her güne yeni bir zam haberi ile uyandığımızı söyleyen İslam Memiş, bunu gayet normal karşıladığını çünkü enflasyon rakamlarının da her gün daha yüksek seviyelere çıktığını söyledi. Enflasyonda meydana gelen bu artışın maliyetleri her geçen gün artırdığını ve bu durumun enerjiden inşaata tüm sektörlerde etkili olduğunu dile getirdi.

Yaşanan bu yüksek enflasyon oranlarının gümüş ve altın gibi emtiaların fiyatlarında çok ciddi baskılanmalara sebep olduğunu söyleyen İslam Memiş, bu baskılanmaların halihazırda devam ettiğini söyledi.

Altın ve Gümüş Bedava

Gümüş ve altının güncel fiyatları hakkında yorumlar yapan uzman isim, enflasyon karşısında altın ve gümüş fiyatlarını ucuzdan ziyade bedava olarak nitelendirdi. Yüksek enflasyonun her sektörde yaşattığı fiyat artışlarının altını çizen İslam Memiş, altın ve gümüş fiyatlarına henüz bu enflasyon etkilerinin yansımadığını söyledi.

Altın ve gümüş fiyatları hakkında açıklamalar yapan İslam Memiş, Mayıs ayı boyunca emtia fiyatları ile birlikte döviz kurlarının da yukarı yönlü hareketler izlediğini ancak kripto para piyasalarında ise sert düşüşler yaşandığını dile getirdi.

Altın Değerinde Tavsiye

Döviz ve emiada yaşanan bu fiyat artışlarının kar satışlarını da beraberinde getireceğini söyleyen uzman isim, gram altın almak için 980 TL seviyelerinin çok yüksek olduğunu ve kar satışları sonrasındaki fiyat düşüşlerinin beklenmesi gerektiğini dile getirdi. Ancak ons altın tarafından alım yapılabileceğini dile getirdi.

İlgili Makaleler