Ekonomi

İslam Memiş, Altın Piyasalarında Zarar Edecek Yatırımcıların Kimler Olacağını Söyledi! Tasarruf Sahipleri İçin Altın Değerinde Tavsiyeler Verdi!

Altın piyasalarında meydana gelen dalgalı hareketler, yatırımcıların endişelenmesine ve kararsız kalmasına sebebiyet veriyor. Bu dönemde zarar edecek çok fazla altın yatırımcısı olacağını söyleyen altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, zarar edecek yatırımcıların kimler olacağını açıkladı. Yatırımlarını altın piyasasında değerlendiren tasarruf sahipleri için altın değerinde tavsiyeler verdi.

Altın Piyasalarında Güncel Durum

Altın piyasaları, son açıklanan enflasyon verilerinin etkisini hissediyor. ABD’deki kişisel tüketim harcamalarının baz alındığı çekirdek enflasyonda yüzde 4,9 oranında bir artış meydana geldi. Bunula birlikte, ons altın ise 1.850 dolar üzerinden alıcı bulmaya başladı.

Yıl içinde gerçekleşen en yüksek seviyeye gelen gram altın ise 980 TL seviyesine ulaştı. Kapanışa doğru düşüş yaşayan gram altın 965 lira seviyesine kadar gelmiş, ancak haftanın son işlem gününü 972 lira seviyesinden kapatmıştı. Gram altın bugün 966 TL’den alıcı buluyor.

Uzman İsim Zarar Edecek Yatırımcıları Açıkladı

Yaptığı isabetli tahminler ile en çok takip edilen ekonomistler arasında yer alan İslam Memiş, altın piyasaları ile ilgili güncel değerlendirmelerini paylaştı. Altın ve para piyasaları uzmanı, YouTube kanalı üzerinden bir video yayınladı ve zarar edecek yatırımcıları açıkladı.

Altın piyasalarının hafta boyunca oldukça dalgalı bir şekilde hareket ettiğini söyleyen İslam Memiş, bu hareketler sebebi ile panik satışı yapanların yanıldığını ileri sürdü. Piyasalardaki karmaşa halinin etkili olduğu şu günlerde yatırımcıların prensipli olarak kendilerini koruma altına almaları gerektiğini söyledi.

Yurt içi piyasalar için değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, makas aralığının arttığını bu sebeple alım satım işlemlerinin tarih olduğunu ifade etti. Günlük ve haftalık olarak alım satım yapmanın imkânsız hale geldiğini söyleyen Memiş, bunun farkına varamayanların ucuz maliyetle aldıkları varlıklarını kaybedeceklerini açıkladı.

Piyasaların bu şekilde işlediğini söyleyen İslam Memiş, ellerindeki altını satanların ise kesin olarak zarar edeceğini ifade etti.

İlgili Makaleler