Ekonomi

İslam Memiş Dolar ve Altın Yatırımcısını Uyardı! Operasyon Düzenlendiğini Söyledi!

Yaptığı isabetli tahminlerle, en çok takip edilen finans uzmanlarının başında gelen İslam Memiş çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kripto paralar, altın ve dolar hakkında yaptığı değerlendirmeleri paylaşan İslam Memiş, yatırımcıların panik yapmaması gerektiğini söyledi.

Piyasalarda FED Operasyonu

İslam Memiş, dolarda meydana gelen değer artışının senenin sonuna kadar devam edeceğini tahmin ediyor. Dolar karşında kalan tüm yatırım araçlarının, ezme politikası yürüterek insanların varlıklarını aldıklarını söyledi. Bu hafta yaşanan gelişmelerin FED’in bilinçli bir operasyonu olduğunu iddia eden İslam Memiş, yatırımcıların tuzaklara karşı panik yapmaması gerektiğini ve dik durmaları gerektiğini söyledi.

Enflasyon artışının tüm dünyada meydana geldiğini söyleyen İslam Memiş, küresel finans sisteminin çökmek üzere olduğunu ve merkez bankalarının yapacak hamlesinin olmadığı dile getirirken, yatırımcıların varlıklarına sahip çıkmasını tavsiye etti.

Makas Aralığı 3 Lira

Kripto para piyasalarında yaşanan sert düşüşler sonrasında yatırımcıların sakin kalmasını tavsiye eden İslam Memiş, haftanın son gününde fiyatlardaki hafif toparlanmaların sisteme yeni katılan yatırımcıların işareti olduğunu söyledi.

Dolar kuru hakkında da değerlendirmeler yapan Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, makas aralığına dikkat çekti. Döviz kurunun alış fiyatı ile satış fiyatı arasındaki farkı temsil eden makas aralığının geniş olduğunu söyleyen uzman isim, serbest piyasa ile ekran arasında 3 liralık makas aralığı olduğunu dile getirdi. Yatırımcıların yapacakları alım satım işlemleri için makas aralığını kesin olarak hesaba katmalarını tavsiye etti. Aksi takdir yatırımcıların yanlış hamleler yapabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Piyasa Fiyatı Ekran Fiyatının Üstünde

Altın fiyatlarındaki düşüş hakkında yorumlar yapan İslam Memiş, gram altının düşmemesi nedeninin dolar kurunda meydana gelen yükseliş olduğunu söyledi. Ekranlarda 906 lira seviyesinde gözüken gram altının, piyasada en düşük 925 lira olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler