Ekonomi

İslam Memiş Sosyal Medya Hesabından Kritik Uyarılar Yaptı! Piyasalar İçin Geri Dönülemeyecek Seviyeyi Açıkladı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolarda meydana gelen yükselişin ardından sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmeler yaptı. Yaptığı değerlendirmelerde gram altın ve dolar için piyasaların kırmızı çizgisi hakkında kritik uyarılarda bulundu.

Yaptığı isabetli tahminlerin yanı sıra, tasarruf sahipleri için uyarılar ve tavsiyeler ile yatırım yapacak olan kişilerin en çok dinlediği isimlerin başında gelen, altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş sosyal medya hesabı üzerinden kritik uyarılarda bulundu. Başta gram altın ve dolar olmak üzere meydana gelen artışların sonuçlarını detaylı olarak anlattı.

Yaptığı açıklamalarda gümüş ve altın fiyatları için konuşan uzman isim, gümüş ve altının ons fiyatlarında kısa vadede kar amaçlı satışlar meydana gelmesini beklediğini ifade etti.

Parite İşlemlerini Tavsiye Etti

Dolar hakkında da çarpıcı yorumlarda bulunan İslam Memiş, doların an itibarı ile artık tehlikeli sulara girdiğini söyledi. Elinde dövizi olanlar için tavsiyelerde bulunan uzman isim, parite işlemleri ile onstaki fırsata çevirebileceklerini söylerken bunun TL bazında da gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. Uzman isim parite ile yapılan işlemlerin korucuyu olma açısından daha etkili olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Ons altın ile ilgili de tahminlerde bulunan İslam Memiş, bugün tekrar satış beklediğini dile getirirken, 1.830 dolar ve üzerindeki seviyeleri pozitif olarak değerlendireceğini ifade etti.

Piyasaların Kırmızı Çizgisine Çok Yakınız

İslam Memiş’in sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamaların en can alıcı kısmı ise altın ve dolar piyasalarının kırmızı çizgisini belirlediği bölüm olarak karşımıza çıktı. Uzman isimin dolar için 16,40 seviyesini, gram altın için ise 980 TL seviyesini kırmızı çizgi olarak gördüğünü ifade etti.

İlgili Makaleler