Gündem

İşsizim Diyerek İntihar Eden Vatandaş Hakkında AK Parti’den Flaş Açıklama: İşe Yerleştirildi Ancak İşi Beğenmedi

Hatay Valiliği önünde işsiz olduğunu söyleyerek intihar eden Adem Yarıcı hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan çeşitli açıklamalarda bulundu.

İşsizim diyerek intihar etmişti. İntihar eden Adem Yarıcı hakkında AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda açıklamalarda bulundu.

Cahit Özkan intihar eden vatandaş hakkında yaptığı açıklamalarında Adem Yarıcı’ya iş bulunduğunu ancak Yarıcı’nın işi beğenmediğini ifade etti.

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarında Adem Yarıcı’nın ve eşinin sosyal yardım aldığını, TYP ile işe yerleştirildiğini fakat işi beğenmediği için işten ayrıldığını belirtti.

CAHİT ÖZKAN’IN AÇIKLAMALARI

İşsizim diyerek intihar eden vatandaş hakkında Cahit Özkan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Eşi ve kendisi devletten sosyal yardım alıyordu, 2010’da Antakya Devlet Hastanesinde antisosyal kişilik bozukluğu, “bağımlılık sendromu” teşhisi konulmuş, bir psikolojik rahatsızlığı olduğu hastane raporlarında mevcuttur.

Yine, eşine şiddet uygulamış ve uzaklaştırma kararı alınmış bir kişidir.

“BEĞENMEDİĞİ İÇİN İŞTEN ÇIKMIŞ”

Her zaman bu Genel Kurulda kadına karşı şiddetle ilgili hassasiyetimizi bütün siyasi parti grupları da yine ifade ediyor.

Antakya Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Valilik önünde müteaddit defalar benzeri bir intihar girişiminde bulunmuştur.Yine, “toplum yararına çalışma programı” kapsamında işe sokulmuş ancak işi beğenmediği için işten ayrılmıştır.

İşsizim Diyerek Kendini Yakmıştı
İşsizim Diyerek Kendini Yakmıştı

“DEVLET NAKDİ YARDIMDA BULUNMUŞ”

Aileye, yani Adem Yarıcı’nın ailesine, sosyal devlet olmanın gereği olarak 2012-2019 tarihleri arasında 10 bin 764 lira 99 kuruş TL nakdi yardımda bulunulmuş.

Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 33 bin 222 lira 37 kuruş olmak üzere, toplamda 44 bin 87 lira toplam yardımda bulunulmuştur.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir