Ekonomi

İşsizlik Maaşının Ödeme Tarihi Değişti Mi? İşsizlik Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Emekli maaşlarının Covid-19 salgını sebebiyle vaktinden önce hesaplara yatırılmasının ardından işsizlik maaşının da erken yatırılıp yatırılmayacağı binlerce işsiz vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Bu sebeple de bütün ilgi işsizlik maaşlarının yatırılacağı günde toplandı. Bu doğrultuda işsizlik maaşları ne zaman hesaplara yatırılacak?

Covid-19 salgını sebebiyle emekli maaşların Ramazan Bayramı öncesinde yatırılarak tarihi öne çekilmişti. Bu sebeple de işsizlik maaşlarının yatırılacağı günler araştırılmaya ve erken yatırılacak mı soruları sorulmaya başlandı. Kabine toplantısının bitiminde bir basın toplantısı gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödeme tarihlerine dair kritik gelişmeleri aktarmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÖDEMELER İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ödeme tarihlerinin öne çekildiğini dile getirmişti. Erdoğan’ın açıklaması ise şu şekilde oldu:

“Emeklilerimizin bu ayki maaş ödemelerini 15 Mayıs’tan itibaren hesaplarına yatırmaya başlayarak bayrama kadar bitireceğiz. Yüksek öğrenim öğrencilerimizin 6 Haziran’da yapılacak burs ve kredi ödemelerini, 19 Mayıs’tan başlatıp bayrama kadar tamamlayacağız. Aynı şekilde işsizlik ödemelerini de öne çektik”

İŞSİZLİK MAAŞLARININ ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

İşsizlik maaşlarının normalde Haziran’da yatırılacağı bilinirken daha öncesinde hesaplara geçeceği vatandaşlar tarafından bekleniyor. Normal şartlarda her ayın 5’inde PP şubelerinden hesaplara yatırılan işsizlik maaşlarının Ramazan Bayramının öncesinde hesaplara geçeceği düşünülüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından IBAN yoluyla ödemelerin gerçekleşeceğini belirtmişti. İşsizlik maaşı alan vatandaşların https://esube.iskur.gov.tr/ sitesine girerek, bilgilerini düzenlemesi gereklidir.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler