Ekonomi

İşsizlik ödemeler, öğrenci burs ve kredileri, emekli maaşları ne zaman yatırılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası kamuoyu açıklamalarında bulundu. Türkiye’de corona virüsü salgını ile mücadelede yapılanları ve yapılacakları anlatan Erdoğan, İşsizlik ödemeler, öğrenci burs ve kredileri ve emekli maaşlarının ne zaman yatırılacağına dair de açıklama yaptı. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yoluyla yapılan Kabine Toplantısı sonrasında corona virüsü salgını hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Açıklamalarında, , İşsizlik ödemeler, öğrenci burs ve kredileri ve emekli maaşlarına da yer veren Erdoğan, ödemelerin hepsinin öne çekildiğini bildirdi. Erdoğan konuyla ilgili konuşmasında, “Emeklilerimizin bu ayki maaş ödemelerini 15 Mayıs’tan itibaren hesaplarına yatırmaya başlayarak bayrama kadar bitireceğiz. Mayıs ayı işsizlik ödemelerini, öğrenci burs ve kredi ödemelerinin ödemesini de öne çektik.” İfadelerini kullandı.

SSK ve Bağkur ödemeleri 40 milyarı buldu

Konuşmalarında, SSK ve Bağkur ödemeleri 40 milyarı bulduğu detayını veren Erdoğan, açıklamasında, vatandaşların ekonomik sıkıntı yaşamaması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda, “Esnafımıza ve çalışanlarımıza, ekmeklerini kazanabilecekleri, evlerini geçindirebilecekleri şartları oluşturmaya çalışıyoruz. Sanayicimize, ihracatçımıza, iş dünyamıza çarklarını çevirebileceği alan açmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda mücbir sebebe dayalı olarak 6 ay süreyle ertelediğimiz SSK ve Bağkur primi ödemelerinin tutarı 40 milyar lirayı buldu. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimini telafi edilemeyecek bir zarar görmeden sürdürmelerini sağlamak istiyoruz.” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler