Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İçin Düğmeye Bastı, İlan Çıktı! KPSS Yok, Sadece İstanbul’da Yaşamak Yetiyor!

Bir süredir personel alımı gerçekleştirilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bugün yeni bir ilan daha geldi. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden personel alımı yapacağını açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yayınladığı ilanda alınacak olan personelin taşıması gereken özellikleri ve başvuru tarihini de açıkladı.

Çalışma şartları nedeniyle oldukça cazip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kamu kurumlarından biri olarak personel alımı ilanı yayınladı. Haziran ayı içerisinde alımı gerçekleştirecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, üstelik KPSS puan şartı aramayacağını da belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş İlanı 2022

Bugün İŞKUR üzerinden yeni bir işe alım ilanı yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendi bünyesinde kurduğu İstanbul Yönetim Yenileme (İSYÖN) için personel arayışı içerisinde olduğunu duyurdu. KPSS puan şartı aranmayan ilana göre, personel İSYÖN’de istihdam edilecekken; açık olan kadronun 1 olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra iş ilanı başvurularını 2 Haziran 2022 tarihi itibariyle başvuruları kabul edecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 20 Haziran 2022 tarihine kadar ilana başvuruların devam edeceğini duyurdu. 1 Grafik Tasarım ve Sosyal Medya Yetkilisi alacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, başvuruların 07.30 ila 17.00 arasında olmak kaydıyla kariyer.ibb.istanbul üzerinden yapılacağını da ilana ekledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi KPSS’siz İşe Alım Şartları

Başvuru şeklinin ardından personelde arayacağı şartları da açıklayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, eğitim açısından lisans veya ön lisans mezunu olan adayların başvurularının değerlendireceğini duyurdu. Bu kapsamda bölüm şartı da belirleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, adayların; güzel sanatlar, görsel iletişim tasarımı, grafik tasarımı gibi bölümlerin birinden lisans veya ön lisans mezunu olma şartını koydu. Söz konusu pozisyonda tecrübe isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, en az 3, en fazla 5 yıl deneyim şartını ilana ekledi. Bunun yanı sıra sosyal medya diline hakim olan bir personel arayışı içerisinde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, adayların; Adobe Creative Suite, Illustrator, Adobe Indesıgn ve Photoshop, After Effects programlarına hakim olmasını da şart koştu. Takım çalışmasına uygun olmasının yanı sıra personellerinde dinamik, disiplin ve kreatif yönü gelişmiş olma özelliklerini isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda bu pozisyon için görsel algısı gelişmiş, araştırmayı seven, yenilik ve gelişmeleri takip eden, iyi bir iletişim becerisi olan adayların başvurularını değerlendirmeye alacağını açıkladı. Ayrıca adaylardan seyahat engeli olmamasına özen gösterilmesini isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Avrupa yakasının Esenyurt, Beylikdüzü, Avcılar, Bahçelievler, Küçükçekmece ilçelerinden birinde ikamet ediyor olmayı da şart koştu.

İlgili Makaleler