Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kontenjan Üzerine Kontenjan; Bu Kez 100 Kişi Alınacak! Teknisyen, Kütüphaneci, Memur, Sağlıkçı Hepsi Var…

Bu yıl en çok personel almış belediyelerden biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu hafta yeni bir ilan ile daha iş arayan vatandaşların karşısına çıkıyor. Kendi bünyesinde istihdam edeceği 100 kişi arayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ilana dair detayları da açıklamış bulunuyor.

Yeni bir iş ilanı daha yayınlamış olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KPSS’ye girme şartıyla 100 yeni personel almaya hazırlanıyor. Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, KPSS’nin yanı sıra personellerinde aradığı diğer şartları da açıklamış bulunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 100 Yeni Personel Daha Alıyor

Geçtiğimiz gün yeni bir iş ilanı yayınlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi; 17’si memur, 2’si istatistikçi, 5 kütüphaneci, 5’i mimar, 10’u mühendis, 5’i peyzaj mimarı, 5’i şehir plancısı, 25’i tekniker, 5’i teknisyen, 2’si psikolog, 5’i sağlık teknikeri, 5’i sağlık teknisyeni, 6’sı veteriner hekim, 3’ü veteriner sağlık teknisyeni olmak üzere toplamda 100 personel istihdam edeceğini açıklamış bulunuyor. Kadroya göre KPSS puanı isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kadroya uygun düşen KPSS P3 veya P4 puan türlerinden en az 70 puan almayı şart koşuyor. Başvuruları 27 Haziran 2022 tarihi itibariyle başlatacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek olan başvuruları İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü üzerinden kabul ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı Şartları Belli Olmuş Bulunuyor

Kadroya denk düşen KPSS puan türünde en az 70 puan alma şartı koşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda kadronun gerektirdiği eğitimi tamamlamış olmayı şart koyuyor. Bunun yanı sıra en az 18 yaşında olan adayların başvurularını kabul edecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve erkek adaylar için askerlik görevini bitirmiş ya da muaf olmuş olan adayların başvurmasını talep ediyor. Temel kamu personeli alımı şartlarının yanı sıra her bir kadro için en az 2 yıl tecrübe isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda kendisini görevine sadık olarak tanımlayan kişiler ile çalışmak istiyor. Ayrıca, tam teşekkürlü devlet hastanesinden sağlık raporu da isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi, mezuniyet belgesi ya da diploma ile KPSS sonuç belgesi gibi gerekli evrakları da başvurular esnasında talep ediyor.

İlgili Makaleler