Gündem

İstanbul İçin Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edilecek Mi? Bakan Koca’dan Kritik İstanbul Açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü salgınından İstanbul hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında son 1 ay içinde İstanbul'da corona virüsü nedeniyle ağır hasta sayısının yüzde 42 arttığını belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında corona virüsü salgınında İstanbul için değerlendirmelerde bulundu.

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında son 1 ay içinde İstanbul’da virüs nedeniyle ağır hasta sayısının yüzde 42 arttığını belirtti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Nisan ayında Ağır Hastaların %76’sı İstanbul’daki hastanelerimizdeydi. Ancak son 1 ay içinde ağır hasta sayısı İstanbulda %42 arttı. İstanbul’da oluşabilecek riski birlikte yok edebiliriz. Mücadele gücümüz TEDBİRlere BİRLİKte uyum.

Nisan ayında hastaların %65’i, vefatların ise %54’ü İstanbul’daydı. Aldığımız tedbirler ile hasta sayısı %72, vefatlar %78 azaldı. 11 Eylül’de hasta sayısı geçen ayın hasta sayısının yaklaşık iki katı. Bugün filyasyon ekip sayımızı %34 artırdık. TEDBİRlere BİRLİKte uyalım.”

İSTANBUL’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bunun yanı sıra İstanbul’daki bu gelişmelerin ardından sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Ancak resmi olarak herhangi açıklama yapılmadı.  Sokağa çıkma yasağı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler