Personel Alımı

İstanbul Üniversitesi KPSS 50 Puanla Personel Alım İlanı Yayınladı!

İstanbul Üniversitesi 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle personel alım ilanı yayınladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinde yer alan ilana başvuru yapmak isteyen adayların en az KPSS 50 puan şartını sağlaması gerekiyor. Peki, üniversitede göreve başlamak isteyen adaylar için diğer başvuru şartları neler?

İstanbul Üniversitesi hemşire kadrosunda istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Hemşirelik Bölümü Lisans Programını tamamlayan vatandaşların başvuru yapabileceği ilana alım 58 kişi ile sınırlandırıldı. Adaylar, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde başvurularını https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olarak yapabilecekler.

ARANILAN ŞARTLAR

Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek.

Başvuracak adayların 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmaları gerekmekte olup 2018 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

BAŞVURU ŞEKLİ:

Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olarak yapılacaktır. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlan Metnine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir