Gündem

İstanbul’da araçla yolculuk yapanların ateşi ölçülüyor!

Corona virüsüne karşı alınan tedbirler kapsamında, İstanbul'da kentin giriş ile çıkış noktalarında araçla yolculuk yapan vatandaşların ateşleri ölçülüyor.

Türkiye’de artan corona virüsü tedbirlerinden biride İstanbul’un giriş ile çıkış noktalarında sürücülere ve yolculara ateş ölçümü yapılması oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklanan uygulama faaliyete geçti. Bakan Soylu uygulama için “”Özel araçlardaki vatandaşlarımızın ateş derecelerini ve sağlık durumlarını kontrol eden sistemi 81 ilimizin giriş çıkışlarında oluşturduk. Sağlık kontrollerinde ateş, öksürük görüldüğünde, sağlık birimlerimiz de var, onların tavsiyesiyle 14 günlük karantina uygulanacak” ifadelerini kullanmıştı.

15 farklı noktada denetim yapılıyor

Bu açıklamanın ardından, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul’un giriş ve çıkışlarında yolcuların ve sürücülerin ateş ölçümü yapılmaya başlandı. Ekipler tarafından 15 farklı noktada ateş denetimi yapılıyor.
Öte yandan yayınlanan bir genelgeyle, şehirler arası taşıma kısıtlılığı” getirilmiş ve Vali izni olmadan yolculuk yapmak yasaklanmıştı. Bu yasakla birlikte kolluk kuvvetleri yolcu otobüsleri de durdurularak izin belgesi olup olmadığına bakılıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir