Gündem

İstanbul’da Covid-19 Nedeniyle Nikah Törenleri İçin Yeni Düzenlemeler Yapıldı!

Türkiye'de en çok vakanın ve can kaybının yaşandığı İstanbul'da bazı ilçelerde belediyeler tarafından nikah başvuruları engelleniyor ya da haziran ayından sonrasına tarih veriyor. Salgın öncesinde nikah tarihi alınmış ise nikahlar yalnızca iki şahit ile birlikte konuksuz kıyılıyor.

Corona virüs (Covid-19), bütün dünyayı ve Türkiye’yi esir almış durumda. Salgın nedeniyle nikah törenleri gerçekleştirilemiyor ya da haziran sonrasına gün veriliyor.

İstanbul’daki ilçe belediyelerinin birbirinden farklı tedbirleri mevcut olduğu belirtiliyor. Bazıları nikah törenlerini tamamen iptal ederken bazıları haziran ayına veya sonrasına gün veriyor.

BELEDİYELERİN NİKAH TÖRENLERİ İÇİN ALDIĞI KARARLAR

Esenyurt Belediyesi, Covid-19 sebebiyle nikah töreni için yapılacak başvuruları tamamen durdurdu ve bu durum, gidişata göre değişebilir.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, salgın tehlikesi nedeniyle Nisan ayına kadar herhangi bir başvuru kabul etmeyecek. Salgın öncesinde gün alan çiftlerin nikahı ise konuksuz ve yalnızca 2 şahit ile kıyılıyor.

Çatalca Belediyesi, herhangi bir başvuruyu kabul etmiyor ve salgının gidişatına göre yeni düzenlemeler yapılacak.

Sarıyer Belediyesi, başvuru kabul etmiyor ve daha önceden alınan başvuru almış nikahları ise 2 şahit ile birlikte kılıyor.

KONUKSUZ VE YALNIZCA İKİ ŞAHİT İLE

Kadıköy Belediyesi, yeni başvuru almayı durdurdu ve mevcut nikahları konuksuz ve 2 şahit ile kılıyor.

Ataşehir Belediyesi, başvurulara 30 Nisan tarihine kadar ara verdi ve gidişata göre bu sürenin uzatılacağı da konuşuluyor.

Beylikdüzü Belediyesi de 30 Nisan’a kadar başvuru kabul etmiyor.

Fatih Belediyesi, salgın sebebiyle başvuruları durdurdu ve gidişata göre nikah tarihlerine karar verilecek.

SALGININ GİDİŞATINA GÖRE DEĞİŞEBİLİR

Kartal Belediyesi, başvuruları haziran ayına kadar almayacak.

Eyüp Belediyesi de yeni nikah başvurusu kabul etmiyor ve önceden başvurusu alınmış nikahları konuksuz kılıyor.

Büyükçekmece Belediyesi de yine aynı şekilde kabul etmiyor ve mevcut nikahları 2 şahit ile kılıyor.

Kağıthane Belediyesi ve Şişli Belediyesi de yeni başvuruları kabul etmiyor. Kağıthane Belediyesi, bunun Mayıs ayına kadar sürebileceğini belirtti.

Beşiktaş Belediyesi ise Haziran ayından sonra nikah kıyılabileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler