Gündem

İstanbul’da kesim yetkilileri kaçtı iddiası! Vatandaşlar kurbanlıklarını kendisi kesti

Kurban Bayramı’nın gelmesi ile birlikte kesim alanları da doldu. Her sene kesimhanelerde hjyenik bir şekilde kurban ibadetlerini gerçekleştiren vatandaşlar bu sene beklenmedik bir durumla karşılaştı. İddialara göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait bir kesimhanede yetkililer kesim alanını bırakıp gidince, vatandaş kendi kurbanını kendisi kesmek zorunda kaldı.

Kurban Bayramı’nın gelmesi ile birlikte vatandaşları kurban kesim telaşı sardı. Her sene kesim alanlarını dolduran vatandaşların başına bu sefer beklenmedik bir durum geldi. İddialara göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’ne ait kesim alanında kurbanlıklarını kestirmek isteyen vatandaşlar gece saat 04.00 sıralarında hala kesim işlemlerinin yapılmadığını belirttiler.

Bin 250 TL ödeme yaptılar

Başakşehir Kayaşehir’de bulunan kesim alanında kesim için görevlendirilen yetkililer hayvanların boğazlarını kestikten sonra kesim alanından ayrıldı. Daha sonra olay yerinden ayrılan kesim görevlileri vatandaşları zor durumda bıraktılar. Boğazları kesilen hayvanlarının etleri çürümeye vatandaşlar kesim işlemlerini kendileri yapmaya çalıştırlar. Vatandaşların kesim için bin 250 TL ödeme yaptıkları öğrenildi.

Herkes kendi kurbanını kendi kesiyor

Olay hakkında DHA muhabirine konuşan Halil Yetiş, “Kurbanımız kesilsin diye bin 250 lira ödedik. 15.00’a randevu verdiler. Şuan saat 04.00 ve hayvanlarımız şuan çürüdü. Veteriner hayvanların yenmeyeceğini söylüyor. Hastalıklı hayvanları şuan çöpe atıyorlar. Paramız çöpe gitti. Karşımızda muhattap olabileceğimiz kimse yok. Burada 4 çadır var. 300 kişi hayvanlarının kesilmesini bekliyor. Hiçbir yetkili yok karşımızda. İçeride çalışan herkes kaçtı gitti. Vatandaşlar kendi kurbanlarını kendisi kesmeye çalışıyor. Onlar kestikten sonra sıra bize gelecek. Bizde kendi hayvanımızı keseceğiz.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler