Gündem

İstanbul’da Vakaların En Yoğun Olduğu İlçeler Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldığı bir TV programında çok önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu açıklamalarında corona virüsü vakalarının en yoğun olduğu ilçeleri belirtti. Konu hakkındaki tüm detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz..

İstanbul Büyüjşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Fox TV’de İsmail Küçükkaya’ya açıklamalarda bulundu. İmamoğlu burada yaptığı açıklamalarında ‘İstanbul’da durum nasıl?’ sorusuna yanıt verdi. İmamoğlu açıklamalarının devamında corona virüsü vakalarının en yoğun olduğu ilçeleri belirtti.

Ekrem İmamoğlu açıklamalarında dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın basın toplantısında paylaştığı haritayı da değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı:

VAKALARIN EN YOĞUN OLDUĞU İLÇELER

“Burada çarpıcı olan şu… Özellikle Bağcılar, Esenler, Bayrampaşa bu bölgede çok yoğunlaşma olduğunu görüyoruz. Çünkü biliyorsunuz yapılaşma çok orada.

Bu harita bize pandemi kurulunda sunum yapıldı. Orada bir ilgili sanıyorum İstanbul Halk Sağlığı Başkanıydı. Onun yaptığı haritada o bölgede yapılaşmanın yoğun boşlukların az olduğu bölgelerde salgın daha yüksek. Örneğin Esenyurt örnek verildi.

Anadolu’ya kasıt bir nebze daha düşük, yoğunlaşma az. Batı’ya doğru gittiğinizde Büyükçekmece, Silivri, Çatalca… Kırsala gittiğinizde zaten azalıyor. Ama o yoğun yapılaşmanın olduğu yerde salgının hızı daha yüksek. Ne yazık ki öyle”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir