Gündem

İstanbul’daki Tekstil Atölyelerine Baskın! İzinsiz Üretilen Maskeler Ele geçirildi

İstanbul'da üretim yapmak için gerekli izin belgesi olmayan ve buna rağmen sağlık maskesi üreten iki tekstil atölyesine operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda toplam 29 bin 400 adet maske ve maske yapımında kullanılan kumaş bez ve daha sonra paketleme sırasında gerekli boş kutu ele geçirildi.

Türkiye’de corona virüs tehlikesi devam ederken fırsatçılar da bir yandan da ortaya çıkmayı sürdürüyor. Yaşanan bu zorlu dönemde sağlık görevlilerinin ve hastaların en çok ihtiyaç duyduğu tıbbi araçlardan biri olan sağlık maskesinin üretimi, İstanbul’daki iki tekstil atölyesi tarafından izinsiz gerçekleştiriliyordu. Yapılan ihbar sonucunda iki tekstil atölyesine de operasyon düzenlendi.

OPERASYON SONUCU MASKELER ELE GEÇİRİLDİ

Küçükçekmece’deki Kanarya Mahallesi’nde ve Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi’nde bulunan iki tekstil atölyesine baskın yapıldı. Düzenlenen operasyon sebebi ise gerekli izin belgesi olmadan sağlık maskesi üreten atölyelerin polise ihbar edilmesi oldu. Dün öğle saatlerinde Küçükçekmece’de bulunan tekstil atölyesine Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından operasyon düzenlendi ve operasyon sonucunda 5 bin 400 sağlık maskesiyle kumaş bezler ve maske paketlemede kullanılan boş kutular ele geçirildi.

Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de dün akşam saatlerinde Bahçelievler’de bulunan atölyeye baskın düzenledi ve satılmak üzere hazırlanan yaklaşık 24 bin maske ile 3 top kumaş bez ele geçirdi. Gerekli izin belgeleri olmadan üretim yapan iki tekstil atölyesi de ekipler tarafından bir daha üretim yapmamaları adına mühürlendi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir