Ekonomi

İstanbul’dan Sonra Bir İl Daha Zam Yaptı! Vatandaşın Cebi Yandı!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 2,5 TL’ye satılan ekmeği bazı fırınlar zarar ediyoruz gerekçesiyle 3,5 TL’den sattıklarını, üstelik 2022 yılı itibariyle de zam beklediklerini ifade etmişlerdi. İstanbul ilinde bazı fırınlarda yapılan ekmek zammının ardından bir il daha ekmeğe zam getirdi. Van’da, 1 lira 80 kuruştan satılan 210 gram ekmeğin fiyatı 2.50 TL olarak belirlendi. İşte detaylar…

Ekmek Fiyatları da Cep Yakacak!

Zam açıklamaları arka arkaya gelmeye devam ediyor. Van ilinden gelen açıklamaya göre 1.80 olan ekmek fiyatı 2.50 TL olarak güncellendi. Van Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Berge “Asgari ücretin belirlenmesi ve maliyet artışları birlikte değerlendirilerek, birlik yönetim kurulu tarafından ekmek fiyatı 2.50 TL olarak belirlenmiştir” diyerek yeni zammı açıkladı.

Van Vali Mehmet Emin Bilmez “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) şu an ilimizdeki 5 un fabrikasına malzeme desteği vermektedir. Ofis, unun çuvalını ortalama 188 liradan bayilere ve fırınlara satma taahhüdünde bulundu. Şu an ekmeği bire bir ciddi etkileyecek bir durum söz konusu değildir” demişti.

İlgili Makaleler