Gündem

İstanbulkartlıların Avantajları Asla Bitmiyor; Bu Kez De Binişlerin Yüzde 20’si Anında Geri İade Ediliyor! Ulaşım Ücretini Geri İade Alabilmek İçin…

Türkiye’nin öncü sosyal belediyelerinden birine dönüşmüş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kendi iştiraki ile kurulan İstanbul Belediyeler Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BELBİM) ile sık sık iş birliğine gidiyor. Bu iş birlikleri sayesinde İstanbullular için ulaşımdan alışverişe kadar pek çok hizmet alanında avantajlar yaratan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve BELBİM, bu aydan itibaren binişlerde geri iade dönemini başlatıyor.

Sadece ulaşımda değil, market alışverişlerinde de geçen İstanbulkart, en son kullanıcılarına kredi sağlamasıyla dikkatleri üzerine çekmişken; bu kez yeni bir kampanyayla da kullanıcılarını buluşturmak için düğmeye basıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve BELBİM ortaklığı ile hayata geçirilen yeni kampanya kapsamında haziran ayında yapılan binişlerin yüzde 20’si geri iade ediliyor.

QR Kod İle Geçişler Yüzde 20 Geri İade Kazandırıyor

Öncü hizmetleri ile ulaşımı çok farklı bir boyuta geçirmiş olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketi BELBİM, her ay bir yeni kampanya ile İstanbulluların karşısına çıkıyor. Bir süredir QR kod ile geçiş dönemini başlatmış olan BELBİM, bu kez QR kodun yaygın bir şekilde kullanılabilmesini sağlamak adına bu hizmet kolunda bir kampanya düzenlemiş bulunuyor. BELBİM’in yeni kampanyası kapsamında; QR kod ile geçiş yapan İstanbullular, diğer ödemelerinde yüzde 20 nakit iadesi alabiliyor. Öte yandan BELBİM, yeni kampanyasının da detaylarını açıklamış bulunuyor.

İstanbulkartlılar Haziran Ayında Da Kazanmaya Devam Ediyor

Haziran ayı için oldukça avantajlı bir kampanya düzenlemiş olan BELBİM, 1 Haziran 2022 ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbulkartlarını OR kod ile geçiş özelliğiyle kullanan vatandaşlara, ulaşım dışında ödemelerinde yüzde 20 nakit iadesi yapıyor. Bu bağamda İstanbulkart Mobil uygulamasında yer alan “Dijital Kart” özelliği sayesinde yapılabilecek olan QR kod ile geçişler; Beltur, Beltur Plaj, Hamidiye otomatları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tuvaletleri hariç olmak üzere tüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki gruplarında yapacakları harcamaların yüzde 20’sini nakit olarak kartlarına geri alabiliyor. Harcamanın hemen ertesi günü karta yüklenen bu yüzde 20 nakit iade tutarı ise, maksimum 40 TL olarak gerçekleştiriliyor. Nakit iadelerini almak için vatandaşların harcama yaptığı günün ertesi günü biletmatiklere kartını okutması yeterli oluyor.

İlgili Makaleler