Gündem

İstanbullular İçin Kritik Uyarı Yapıldı ! 5 Gün Boyunca Devam Edecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada İstabullulara bir uyarı yapıldı ve 5 gün boyunca yağış olacağı vurgulandı.

İstanbul’da yaşayanlarla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından bir açıklama yapılarak İstanbullulara sağanak yağış hakkında uyarı yapıldı. Söz konusu açıklamada sağanak yağış olacağı ve bu yağışların 5 gün boyunca devam edeceği ifade edildi.

İSTANBUL GENELİNDE ETKİSİNİ GÖSTERECEK

AKOM tarafından yapılan açıklamada Avrupa’nın güneydoğusunda bulunan alçak basınç sistemine bağlı olarak atmosferin üst seviyelerindeki soğuk havanın İstanbul genelinde etkisini göstereceği ifade edildi.

Bununla birlikte açıklamada bugünden itibaren Çatalca, Silivri ve Arnavutköy’de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişleri beklendiği ifade edildi.

UYARILARI TAKİP EDİN

Söz konusu açıklamanın devamında yağışın akşam saatlerinden itibaren il geneline yayılarak 5 gün boyunca aralıklarla yerel ve kuvvetli şekilde etkili olacağı belirtildi. Bununla birlikte genellikle birkaç saati aşmayan ancak önemli miktarda yağış bırakan yaz yağmurları nedeniyle uyarı yapıldı. Bundan dolayı vatandaşların güncel meteorolojik tahmin ve uyarıları takip etmeleri gerektiği ifade edildi.

İlgili Makaleler