Gündem

İstanbullulara 48 saat evden hiç çıkmayın çağrısında bulunuldu!

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı arttıkça, alınan önlemler de sıkıştırılıyor. Henüz sokağa çıkma yasağı gelmese de devlet yetkilileri vatandaşlara evde kalması için uyarıda bulunuyor. Son olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden flaş bir paylaşımda bulundu. Yerlikaya vatandaşlara çağrıda bulunarak, 48 saat boyunca evlerinden çıkmamalarını istedi.

Dünya genelinde binlerce insanın ölmesine neden olan corona virüsü salgınında Türkiye’de endişeler artıyor. Her geçen gün alınan kararların üstüne yenisi ekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke genelinde tüm vatandaşlara “evde kalın “ uyarısında bulunulmaya devam ediliyor.

Evinde kal İstanbul

Bununla birlikte İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan da flaş bir açıklama geldi. Yelikaya twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, “Meydanlarımızı kuşlara, sahilimizi martılara bıraktık. Bu güzellikleri doyasıya yaşamak ve sevdiklerimizle paylaşmak için, sağlığın, ailen, sevdiklerin, İstanbul ve ülkemiz için 48 saat hiç çıkma, evinde kal İstanbul” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir