Gündem

İşte Yeni Kararlarla Kaldırılan Kısıtlamalar ! Yeni 65 Yaş İle 18 Yaş Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından normalleşmeye ilişkin yeni kararlar açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında kaldırılan kısıtlamaları, mesai saati düzenlemesini 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı vatandaşları kapsayan kısıtlamaların kaldırılmasını ifade etti.

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulunarak alınan yeni kararları belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında 65 yaş üstü vatandaşların ve 18 yaş altındaki gençlerin kısıtlamaları hakkındaki yeni kararı belirtti.

ALINAN KARARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre Lokanta ve kafelerin çalışma saatleri 22:00’dan 00:00’a kadar uzatıldı. 1 Temmuz itibari ile sinema ve tiyatro salonlarının açılması kararı alındı. Bunun yanı sıra 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama ise küçüklerin ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalktı. Ayrıca 65 yaş üstü vatandaşlar haftanın her günü 10.00 ila 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.

MADDELERE GÖRE YENİ KARARLAR

  • Lokanta, kafe, kıraathane gibi işletmelerin kapanış saati 22.00’den 00.00’a uzatıldı.
  • Sinema, tiyatro, gösteri merkezi gibi işletmeler 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara göre faaliyete geçebilecek.
  • 65 yaş üstü vatandaşlarımız haftanın her günü 10.00 ila 20.00 saatleri arasında dışarı çıkabilecek.
  • 18 yaş altı ile ilgili kısıtlama ise küçüklerin ebeveynleri refakatinde olmaları şartıyla tümüyle kalktı.
  • Milli parklar ve doğa parkları sağlık çalışanları, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü için ücretsiz olacak.
  • Nikah salonları 15 Haziran’dan itibaren, düğün salonları ise 1 Temmuz’dan itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecek.

İlgili Makaleler