Gündem

İsveç’te tedavi edilmeyen hastaya Bakan Koca el uzattı: 25 bin hastamızı iyileştirdik, Emrullah Bey de iyileşecek.

İsveç'in Malmö kentinde, yeni tip Covid-19 virüsü testi pozitif çıkmasına rağmen tedavi edilmeyen Emrullah Gülüşken'in kızları Samira ve Leyla'nın yardım çağrısına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi. Emrullah Gülüşken tedavi için Türkiye’ye getirildi. Bakan Koca konuyla ilgili sosyal medya paylaşımında, “Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.” İfadelerini kullandı.

Corona virüsü salgını Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarını da zor durumda bıraktı. İsveç’in Malmö kentinde yaşayan ve corona virüsü testi pozitif olmasına rağmen hastanenin kendilerine yardım etmemesi üzerine kayda aldıkları video ile yardım isteyen Leyla Gülüşken’in bu talebi karşılıksız kalmadı. Covid-19 tanısı konmasında rağmen tedavi edilmeyerek eve gönderilen 47 yaşındaki Emrullah Gülüşken’in Türkiye’ye getirilmesi için ülkeye ambulans uçak gönderildi.

AMBULANS UÇAĞIMIZ İSVEÇ’DEN HASTAMIZI ALDI

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Koca, “Bir kız evlat, COVID-19 hastası babası için hiçbirimizin unutamayacağı bir şey yaptı. Ülkemiz harekete geçti. Ambulans uçağımız sabah İsveç’ten hastamızı aldı. Birazdan Ankara’da olacak. Sevgili Leyla, biz 25 bin hastamızı iyileştirdik. İnşallah Emrullah Bey de iyileşecek.” İfadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler