Gündem

İsveç’ten Türkiye’ye Getirilen Emrullah Gülüşken Covid-19’u Yenerek Taburcu Oldu!

Geçtiğimiz haftalarda en çok tartışılan konulardan biri de Emrullah Gülüşken adlı Covid-19 hastasının kızının çağrısı üzerine İsveç'ten Türkiye'ye getirilmesiydi. Gülüşken, ambulans uçağıyla İsveç'ten Türkiye'ye getirildi ve hemen hastaneye götürülerek tedavi altına alındı. Tedavi sonucunda Emrullah Gülüşken iyileşerek, 15 gün son hastaneden taburcu oldu.

İsveç’in Malmö şehrinde Covid-19 testi pozitif çıkan ve durumunun giderek kötüleşmesiyle kızı Leyla Gülüşken’in çağrısı üzerine ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirilen Emrullah Gülüşken (47), iyileşerek tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi’nden taburcu oldu.

COVID-19’UN YANINDA BAŞKA SORUNLAR DA ÇIKTI

Alınan bilgilere göre, 26 Nisan’da ambulans uçağıyla Türkiye’ye getirilen Covid-19 hastası Gülüşken, ilk önce yoğun bakıma alındı ve sonrasında da normal servise alınarak tedavisine devam edildi.

Yapılan tetkikler sonucunda, Covid-19 ile beraber karaciğerinde fonksiyon bozukluğu ve diyabet değerlerinde bir anomali tespit edildiği öğrenildi.

TEDAVİSİ SONUÇ VERDİ

Tedavisinin sonuç vermesi ve değerlerinin normal bir seviyeye ulaşmasının ardından Covid-19’u yenerek, tedavisini sürdürdüğü Ankara Şehir Hastanesi’nden bugün itibariyle taburcu oldu.

Emrullah Gülüşken, 26 Nisan tarihinde İsveç’ten Türkiye’ye getirilmesi için kızı Leyla’nın çağrısı üzerine ambulans uçağıyla alınıp küçük çocukları Emir Ali, Samira ve Mahmut’la beraber ülkeye getirilmişti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler