Gündem

İtalya Sağlık Bakanı Yardımcısı: Bir hafta içinde corona virüsünde önemli düşüş yaşanacak!

Corona virüsü salgınında en çok kayıp veren ülkelerden biri İtalya oldu. Çin’den dünyaya yayplan corona virüsü salgınında İtalya’da yüzlece insan hayatını kaybetti. Ancak İtalya Sağlık Bakan Yardımcısı Pierpaolo Sileri tarafından yapılan son açıklama vatandaşların sevinmesine neden oldu. Sileri, “Bir hafta 10 gün içinde (Kovid-19) testi pozitif çıkanların sayısında önemli düşüş göreceğiz." dedi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsünde İtalya’da her gün yüzlerce insan ölmeye devam ediyor. Salgının ilk tespitinden bu yana ülkede hayatını kaybedenlerin sayısının 10 bin 23’ü enfekte olan kişi sayısı ise 92 bin 472’i buldu.

İtalya’da evlerine kapanan ve salgının ne zaman son bulacağını merakla bekleyen vatandaşlara İtalya Sağlık Bakan Yardımcısı Pierpaolo Sileri tarafından sevindirici bir haber verildi. Sileri, yeni tip corona virüsü vakalarında 7-10 gün içinde ciddi düşüşler gözlemeyi beklediklerini söyledi.

Vaka sayısı ile birlikte ölüm sayısı da azalacak

BBC’de bir programa katılarak açıklamalarda bulunan Sileri, “Bu salgında şu anda zirveyi yaşıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde (Kovid-19) testi pozitif çıkanların sayısında önemli düşüş göreceğiz.” İfadelerini kullandı. Vaka sayısının düşmesiyle ölümlerde de azalma yaşanacağını belirtti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir