Gündem

İtalya’da bir günde rekor ölüm sayısı!

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan corona virüsü İtalya’da ölümlere neden olmaya devam ediyor. Virüse karşı önlem almakta geç kalan ülkede bir günde rekor ölüm sayısına ulaşıldı. İtalya’da ölenlerin sayısı 475 kişi artarak 2978'e yükseldi.

Dünya corona virüsüne karşı hala bir tedavi yöntemi bulamazken, İtalya ölümcül virüs ile sınanmaya devam ediyor. Ülkede corona virüsü (Covid-19) nedeniyle her geçen gün ölenlerin sayısında yükselme yaşanıyor.

21 Şubat’tan bu yana en yüksek ölüm sayısı

Ohal ilan edilen İtalya’da virüs kaynaklı ölümlerde bir günde rekor sayıya ulaşıldı. Ülkenin Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, düzenlediği basın toplantısında, ölü sayısının düne göre 475 kişi arttığını ve toplam sayının 2 bin 978’e yükseldiğini duyurdu.

Ülkede virüs salgının başladığı 21 Şubat’tan itibaren bir günde yaşanan en yüksek ölüm sayısına böylece ulaşılmış oldu.

Mevcut vaka sayısı açıklandı

Borrelli, vaka sayısının 28 bin 710’a ulaştığını, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde Kovid-19 bulaşanların toplam sayısının ise 35 bin 713 olduğunu bildirdi.

Dün iyileşen 2 bin 941 olarak kişi sayısında bugün 1084 kişi artışla 4 bin 25’e yükseliş yaşandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir