Gündem

İtalya’da corona virüsü (Covid-19) salgını tehlikeli boyutta! Ölenlerin sayısı yükseliyor!

İlk kez Çin Wuhan’da ortaya çıkan ve çok sayıda kişinin ölümüne neden olan corona virüsü (Covid-19) İtalya’da tehlikeli boyutlara ulaştı. Çin’den sonra en çok ölümün yaşandığı ve vakanın tespit edildiği İtalya'da ölü sayısı 1016'ya yükseldi.

İtalya’da corona virüsü her geçen gün daha fazla kişiye bulaşmaya devam ediyor. OHAL ilan eden ve sokağa çıkma yasağının olduğu ülkede corona virüsü yüzünden ölenlerin sayısında artış yaşandı.

Bir günde son 24 saatte 189 arttı

Dün toplamda 826 kişinin öldüğü belirtilirken bugün ise toplamda 1016 kişi ölümcül virüs yüzünden hayatını kaybettiği bildirildi. Ülkede karantina altına alınanların sayısının da 15 bin 133’e yükseldiği açıklandı.

Ticari faaliyetler durduruldu, OHAL ilan edildi

İtalya’da dün koronavirüs nedeniyle ülke genelinde bugünden itibaren kamu hizmetleri haricindeki tüm ticari faaliyetlerin durdurulacağını belirtilmişti.Ayrıca koronavirüs bulaşanların sayısında yaşanan artış yüzünden, ülkede olağanüstü hal ilan edildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir