Gündem

İtalya’daki Türk Akademisyenin Anlattıkları Dehşete Düşürdü

Çin'de ortaya çıkan ve dünya genelinde hızla yayılan corona virüsü salgını nedeniyle Avrupa'da zor günler geçiriliyor. İtalya'da görev yapan araştırma görevlisi Senem Önen'in anlattıkları ise dehşete düşürecek cinsten.

İtalya’da bir üniversitede biyoloji departmanında araştırma görevli olarak çalışan Senem Önen İtalya’daki son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Önen açıklamalarında merak edilenleri anlatarak salgının grip gibi algılanmasının büyük bir hata olduğunu ifade etti.

“İNSANLAR BOĞULARAK ÖLÜYOR”

Senem Önen açıklamalarının devamında “Salgın çok ağır seyrediyor, yakalanan kişi son durumda nefes darlığından yani boğularak ölüyor” ifadelerini kullandı ve şöyle devam etti:

“Balkondan balkona müzik yapıyorlar. Bir şekilde morallerini yüksek tutmaya çalışıyorlar ama hastaneden gelen videoları görmüyorsunuz. Yatak kapasitelerinin nasıl yetersiz kaldığını göremiyorsunuz. İnsanların nasıl öldüğünü görmüyorsunuz. ”

Ülkede, üç hafta önce patlak veren Kovid-19 salgınında bilanço ağırlaşmaya devam ediyor. İtalya’da yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) ölenlerin sayısı 368 artarak 1809’a, virüsün bulaştığı kişi sayısı da 24 bin 747’ye çıktı.

İtalya agresif önlemler almakta diğer Avrupa ülkeleri gibi gecikti. Virüs, İtalya’ya, yurt dışından gelen tur gemisi yolcuları ile giriş yaptıktan sonra ülke içinde insandan insana hızla bulaştı.

Konu ile ilgili olarak sağlık tesislerinin yetersizliği nedeniyle de ülke genelinde büyük eleştiri toplayan yöntemler uygulandığı gibi enfekte olan yaşlı sayısının da oldukça fazla olduğu belirtiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir