Kamu HaberleriPersonel Alımı

İtfaiye Eri Alım İlanı Geldi ! Kamuya Çok Sayıda En Az Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımı Yapılıyor

Sivas Belediyesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu itfaiye eri alımı yapılacağı ifade edildi Bu bağlamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda aranan şartları ve detayları haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İtfaiye eri alımına ilişkin Sivas Belediyesi tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilan kapsamında en az lise mezunu itfaiye eri alımı yapılacağı ifade edildi. İlanda toplam 67 itfaiye eri alımı yapılacağı belirtildi.

İLANIN DETAYLARI

Sivas Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda “Sivas Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla itfaiye eri alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Personel alımına ilişkin tablo ise şöyle belirtildi:

İtfaiye Eri Alımı
İtfaiye Eri Alımı

BAŞVURU ŞEKLİ

Sivas Belediyesi itfaiye eri alımı için başvurular 16 Mart 2020 tarihinde başlayacak ve 20 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler ile mesai saatleri içinde Sivas Belediyesi Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi Müracaat Masasına şahsen yapacaklardır.

SINAV DETAYLARI

Başvurular sonucuna göre Sivas Belediyesi tarafından sınav yapılacaktır. Sınav , Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde; 02/04/2020 Perşembe Günü saat 09:00’da başlayacak olup, sözlü sınavı müteakip uygulama sınavı yapılacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

İtfaiye eri alımı için Sivas Belediyesi tarafından adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Aslına uygun beyan vermeyen adayların da başvuruları iptal edilecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir