Gündem

İyi Haber Beklenirken Vücutta 49 Gün Kalan Virüs Tespit Edildi

Çin'de yeni bir araştırma yapıldı. Bu araştırmada orta yaşlı bir corona virüsü hastası incelendi ve alınan numunede vücutta 49 gün kalan virüsün tespit edildiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüsü salgınının başladığı Çin’de yeni bir araştırma yapıldı. Bu araştırma kapsamında hastalardan toplanan numuneler incelendiğinde endişelerin daha da artacağı sonuçlar ile karşılaşıldı.

49 GÜN BOYUNCA KALABİLİYOR

Çonçing’teki Askeri Hastane Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada uzmanlar, orta yaşlı bir adamdan elde ettikleri numuneleri inceledi. Bu incelemede vücutta 49 gün boyunca belirti göstermeden kalabilen bir corona virüsü tespit edildi.

Mutasyona uğramış koronavirüsün 2 ay boyunca insanları hasta edebileceğini duyuran bilim insanları, hastanın semptomlarının düşük ve orta seviyeli olduğunu duyurdu.

Konu ile ilgili olarak daha önce yapılan araştırmalar arasında en uzun süre hayatta kalarak bulaşan virüs 37 gün boyunca insanları hasta etme riskine sahipti. Çonçing’teki hastane çalışanları ile birlikte Dalian’daki 967 Numaralı PLA Hastanesi ve Wuhan’daki PLA Genel Hastanesi’nin ortak çalışmasında bu virüsün insanla simbiyotik bir ilişkiye girdiği aktarıldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir