Gündem

Hasan Hüseyin Türkoğlu Hayatını Kaybetti ! İYİ Parti Eski Milletvekiliydi

İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve 24. Dönem Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Türkoğlu'nun acı haberi ise bugün geldi.

Hasan Hüseyin Türkoğlu hayatını kaybetti. İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve 24. Dönem Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu’nun hayatını kaybettiği duyuruldu. İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan sosyal medya üzerinden açıklama yaparak acı haberi duyurdu.

ACI HABER DUYURULDU

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, 24. Dönem Osmaniye Milletvekili, Muhterem dostum Hasan Hüseyin Türkoğlu ’nu kaybettik. Allah rahmet eylesin. Ailesine, camiamıza sabır diliyorum.”

HASAN HÜSEYİN TÜRKOĞLU KİMDİR?

İYİ Parti 24. dönem Milletvekili olan Hasan Hüseyin Türkoğlu 1968 Doğumlu olan  Türkoğlu, 1979 yılında ilkokulu, 1982 yılında ortaokulu ve 1985 yılında Düziçi Öğretmen Lisesini bitirdi. Lise eğitiminden sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazandı. 1989 yılında yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra 1990 yılında Adana kaymakam adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 1992–1993 yılları arasında İngiltere’de yabancı dil ve kamu yönetimi eğitimi aldı.

1991 Yılından itibaren sırasıyla Karacasu, Kıbrısçık Kaymakam Vekillikleri, Yavuzeli, Nazımiye, Besni Kaymakamlıkları görevlerinde bulunan Hasan Hüseyin Türkoğlu 2001 Yılında İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğüne, daha sonra Personel Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğüne, 2002 yılında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına ve daha sonra da Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı. Milli Güvenlik Akademisinden 59.dönem müdavimi olarak başarıyla mezun oldu. 2008 Haziran ayından itibaren Hukuk Müşaviri olarak görev yapmıştır. TBMM 24. Dönem Osmaniye milletvekili görevini üstlenen Türkoğlu, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesidir. Türkoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden alık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Ayrıca son gelişmeleri, güncel ve son dakika haberlerini Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir