Gündem

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’den Seçim Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamalarında seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu. Meral Akşener açıklamalarında seçimlerde partilerini değil Türkiye'nin geleceğini düşündüklerini ifade etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mudanya’da bir otelde basın toplantısı gerçekleştirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. Akşener açıklamalarında partisindeki istifalar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Meral Akşener yaptığı açıklamalarında “İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır” ifadelerine yer verdi.

“SAYGI DUYULMASI GEREKİYOR”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yaptığı açıklamalarının devamında istifalara saygı duyulması gerektiğini belirtti. Bu konu hakkında Meral Akşener’in açıklamaları şöyle oldu:

“Bizim Tuğba hanımla beraber dört arkadaşımız partimizden istifa etti. Bir milletvekili arkadaşımız MHP’ye geçti. Bir milletvekili arkadaşımız bağımsız kaldı. Bizden seçilmiş bir milletvekili arkadaşımız da AK Parti’ye geçti. Dün istifa eden Tuğba hanımın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle istifa edeceğine dair bir konuşma yapmadı. O nedenle yaptığı açıklamanın dışında bir şey bilmiyorum. Bildiğim, il başkanlığının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi diye bir resmi yazısının olduğu bilgim dahilinde”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

SEÇİM AÇIKLAMASI

Ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçimler hakkında da konuştu ve şu değerlendirmelerde bulundu:

“En çok üzerinde durduğum Bursa, Balıkesir ve İstanbul’dur. Bursa’nın alınabilmesi için oy istemek için 10 ilçeyi tek tek dolaştım. Sonuç olarak Bursa da kaybedildi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun beyanıyla söylüyorum. ‘Biz bazı hatalar yaptık’ dedi. Biz İYİ Parti olarak zaman zaman bazı ikilemlerle karşılaştık. Birinden birini tercih edeceksiniz. Biz istişare ederek Türkiye’yi tercih ettik. Bu iş birliğinin sonucunda İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya alındı.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir