Gündem

İzmir depremi yardımlar nasıl dağıtılıyor? Bakanlık açıklama yaptı!

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından yetkililerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, deprem bölgesinde yürütülen ayni yardım çalışmaları hakkında basın açıklaması yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada tüm ayni bağışların, AFAD ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kanalıyla dağıtıldığı bildirildi.

İzmir depremi sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yardımların dağıtımı hakkında basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada, gelen tüm ayni bağışlar AFAD ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kanalıyla dağıtıldığı bildirildi.

Resmi sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Afet bölgelerindeki büyün müdahale çalışmaları AFAD koordinasyonunda, Türkiye Afet MÜDAHALE Planı (TAMP) kapsamında 28 çalışma grubuyla yürütülmektedir. Ayni Bağış Depo Yönetimi ve Çalışma Grubu da faaliyetlerini ana çözüm ortağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve diğer destek çözüm ortakları ile sürdürmektedir.
Gelen tüm ayni bağışlar AFAD ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kanalıyla dağıtılmaktadır.“

İzmir depreminde son durum

30 tarihinde meydana gelen İzmir depreminde 92 kişi hayatını kaybetti. 106 kişinin enkazdan sağ çıkarıldığı bildirilirken, 994 kişinin yaralandığı kaydedildi. Bölgede çalışmalar devam ediyor.

İlgili Makaleler