Gündem

İzmir’de akılalmaz skandal! 4 yaşındaki çocuktan 6 bin 930 TL için icra takibi başlatıldı!

İzmir'de akılalmaz bir skandal olay yaşandı. İZSU 4 yaşındaki çocuktan 6 bin 930 TL için icra takibi başlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (İZSU)’nun 4 yaşındaki D.R.’ndan 6 bin 930 TL için icra takibi başlattığı açıklandı.

HATALARIN BEDELİNİ İZMİR’İN EVLATLARINA ÖDETEMEZSİNİZ

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Avukat Özgür Hızal, “Kayıp kaçaktan dolayı yılda 660 milyon TL’yi havaya kaptıran İZSU’nun, 2017 doğumlu bir çocuğa, vefat eden babasının borcu sebebiyle icra takibi başlattığını üzülerek öğrendik. Yaptığınız hataların bedelini İzmir’in evlatlarına ödetemezsiniz!” dedi.

Ayrıca Özgür Hızal, CHP’li 11 Büyükşehir Belediyesi ‘Başka bir su yönetimi mümkün!’ diyerek bir çalışma yaptığını anımsatarak, “Anlaşılıyor ki, İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘Başka bir su yönetimi mümkün’ derken, vefat eden babasının yerine, 4 yaşındaki bir çocuğa, su faturası borcu nedeniyle icra takibi başlatmış. İzmir’de, CHP’li Büyükşehir başkanlarının bir araya toplanıp, daha önce yaptıkları gibi, sadece laf üzerinde kalan bir anlayış da hareket etmeleri bizleri yine şaşırtmadı” ifadelerini kullanıd.

Özgür Hızal’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Daha önce çok defa övündükleri ‘Askıda fatura’ya ne oldu da, 4 yaşında bir çocuğa icra gönderirken ‘Askıda fatura’yı göremedik! Sosyal belediyeciliği PR çalışması ile karıştıranlar, sosyal belediyeciliği bile beceremediklerinin bizlere bir kez daha göstermiş oldular.

TUNÇ SOYER’İN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Olayla ilgili olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in açıklama yapması bekleniyor.

 

İlgili Makaleler